Kakšno pecivo za piknik v teh vročih dneh

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. jun 2008 21:11

Pa tudi potratna potica, narezana na majhne koščke, se mi ne zdi težka ... jaz nameravam drug petek častit v službi, tako da bodo meni tudi prišle vaše ideje prav (sem se kar zraven prištulila :) Atina

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

10. jun 2008 22:54

Pri nas mamo v nedeljo piknik in na mizi bo: potratna potica, čokoladni hlebčki, vetrci, lincerji, jaffa biskvit, kokosove kroglice, borovničeva pita, orehova rolada pa mogoče še kaj, odvisno od časa. špelči

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. jun 2008 23:37

Čokoladni huzarski krapki! Atina

kruci  

član od: 21.7.2007

sporočila: 14

11. jun 2008 7:52

kaj pa mogoče kakšni borovničevi muffini, ali pa več različnih vrst muffinov...doma spečeš, daš v kakšno lično košarico,pa še rezati ti ni treba na licu mesta... kruci

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

11. jun 2008 9:51

Pita z višnjami se mi zdi pravšnja, saj so višnje zelo osvežilne in tako primerne za sončne dni. macadamia

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

11. jun 2008 10:27

Da še jaz mal napišem, kaj bom delala za 21.6. za piknik: mrzli kolač, pehtranov zavitek, jagode, mesečki, krostato s slivami, rafaelo??, bombice, pa še češnjev štrudelj. Slano pecivo: sirove palčke, nekaj podobnega kot manjši sirovi zavitki posuti še en z drobnjakom, eden pa z rukolo, naredila bom še kokice in to je to. pa še mal sadja bom dala, pa bom prav vesela, če bo spet vse zmanjkal, tako kot je lani. Lahko pa narediš be mel. po moje, da bi fino ostal , če ga ohladiš doma, potem pa v alu folijo zaviješ, pa dašš nekam v senco na tla. Men je še zmerej ratal. Veliko lepih trenutkov, pa ne se preveč ubadat kaj bi, če ne drugač pa vsakemu eno banano ali pa še boljš rezino svežega ananasa popečeš na žaru, preliješ z mešanico limone in medu (na krožničku) . Lepo piknaklite, pa vso skrb čez ramo vrzite, pa bo. Vsak pa mora vedeti, piknik je piknik. LP Majda

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. jun 2008 10:44

mi imamo piknik (šolski v naslednjem tednu)in ker skoraj vsaka mama prinese pecivo,jaz ponavadi prinesem velokooo izdolbeno lubenico v obliki košare napolnjene s sadjem(češnje,jagode maline,borovnice) naši mulčki vse pojedo anaeva

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jun 2008 12:31

Atina, če imaš možnost za čokoladni fondue (v čokolado daješ različno sadje, pa ljudstvo dobi tiste predpasnike iz staničevine za enkratno uporabo, da se ne zamažejo) in to organiziraš v zadnji delovni uri, je uspeh zagotovljen. Če pa te priprave, se pa s kockami melone in nugatnimi piškoti prav tako silno izkažeš. Vendelina jr.

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

11. jun 2008 12:49

Tudi mi bomo imeli piknik. Postregli bomo tudi pecivo. Jaz bom pazila samo, da pecivo ne bo preveč mehko in zmazano od vročine, če slučajno bo. Torej čim manj čokolade in krem, več pa običajnega peciva. Pehtran je tudi obvezen: pehtranove rezine, potica,... Gostje pa si bodo lahko postregli tudi sadje - takšno in drugačno. LP rolada

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

11. jun 2008 13:29

Mene pa zanima, kako se obnesejo, če ima kdo med vami, tiste plastične posode s pokrovom, ki imajo pod dnom prostor za hladilne blazinice - mislim, da se dobijo okrogle (za torte, narezke...) pa tudi pravokotne (velikost pekača). Sem se ponudila ,da bom nekaj spekla za en rojstni dan prihodnjo soboto, pa me mika, da si jo nabavim (to mi pride kao izgovor doma Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti