Fantiščina in hrana

matmik1  

član od: 23.8.2007

sporočila: 8

tema odprta - 10. jun 2008 11:28 | ogledi: 1.813 | odgovori: 4

Pozdrevljeni,

v juniju imava fantiščino (dekliščino + fantovščino skupaj). Razmišljala sva, da bomo pekli meso (klasično piknik varianta), odojek in solate. Zdaj pa problem - kakšne? Najboljše so solate iz testenin. Kaj še lahko stoji in je dobro?

Mislila sem narediti solato iz belega sira iz slanice, paradižni, oliv, paprik, testenine. Druga je solata iz testenin, tune, paprike in koruze.

Katero naj še naredim? kakšno iz riža?

Hvala za odgovore....

matmik1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. jun 2008 11:42

Midva sva tudi imela fankliščino (tako so poimenovali drugi, za naju je bil piknik)-piknik varianta v lovski koči, da se je lahko prespalo. Pekla sva vse sorte na žaru, zraven sem postregla pa kar z narezano zelenjavo (paradižnik, paprika, feferončki,....). Imela sem pa tudi veliko peciva. To je bilo to. Nobeden ni bil lačen, opazila sem pa, da je šlo najbolj meso, zelenjava narezana niti ne. Lahko narediš različne solate, samo kakšne jogurtove omake jaz ne bi ravno gor preveč polivala. S prelivom jih prelij tik predenj solato boš solato postregla. Naredi kakšne omake za žar, če se ti zdi, da bo brez solat premalo osvežilno. Smo pa o solatah razpravljali že tule: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1474 Jelenckova

matmik1  

član od: 23.8.2007

sporočila: 8

10. jun 2008 13:09

Hvala za linke, sem nekaj iskala, vendar nič našla...hvala. lp, matmik1

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. jun 2008 14:31

Zraven mesa z žara krasno paše pravi domači pinđur, taki pikanten, če ga imate radi.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti