Špinača

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

tema odprta - 14. nov 2002 15:37 | ogledi: 3.260 | odgovori: 5

Slišala sem, da se pripravljene špinače ne sme pogrevati (zaradi oksalne kisline, ki povzroča nastanek ledvičnih kamnov). Je to res?

ambienta  

član od: 31.7.2002

sporočila: 21

14. nov 2002 16:28

Že odkar pomnem mi je mama govorila,da se špinača ne pogreva. jadranka zakovšek

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. nov 2002 11:46

Na enem od forumov je bilo pred časom dokaj podrobno razloženo, da se špinače absolutno ne sme pogrevati, ker se ustvarijo neki škodljivi nitriti/nitrati. Zraven je bilo rečeno še, da se ne sme pogrevati gob (razen nekih izjem, vendar če jih dobro ne poznaš, je bolj varno nobenih). Govora je bilo še o krompirju, ki se ga glede (ne)škodljivosti lahko pogreva, če ti je le okus všeč. Jaz sem prepoved pogrevanja slišala še za jetrca, vendar ne vem, ali zaradi škodljivosti ali zato, ker pač postanejo trda in manj okusna. Zraven so mi naložili še, da se naj ne bi drugi dan jedlo naribane črne redkve, vendar ta se mi zdi lovska. Ali kdo ve bolj točno? Lp Fani

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. nov 2002 14:30

Groza , kako pa da jaz lahko kupim s špinačo nafilan burek, ga odnesem domov, pogrejem v mikrovalovni, pojem in še vedno živim? Pa isto počnem še s pico, obloženo z gobami, pa verjetno bi se še kaj našlo..., npr. štruklji. Očitno sem medicinski fenomen. Lep vikend vsem, pa ne se zastrupljat. LP Loni

ambienta  

član od: 31.7.2002

sporočila: 21

15. nov 2002 17:37

Špinača se ne pogreva le če je zalita z mlekom,domačo gobovo juho pa pogrevamo. jadranka zakovšek

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

15. nov 2002 19:16

Glede na to, da sem tudi jaz o tem samo slišala in nikoli prebrala, se mi zdi, da ni veliko na tem. Ali je kdo to tudi prebral? Kje? Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti