Rabim nasvet-pecivo brez pečenja*

chiqui  

član od: 15.3.2008

sporočila: 9

tema odprta - 10. jun 2008 9:20 | ogledi: 8.074 | odgovori: 10

Danes bi rada naredila fantu nekaj posebnega,

pečica še ni usposobljena, tako da vas prosim, če bi daste kakšen nasvet, za pecivo bre pečenja-samo s kuhanjem...

HVALA:)

pa lep dan*

chiqui

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. jun 2008 9:22

panna cotta, tiramisu, kake vanilij kreme s sadjem, sladoled...

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. jun 2008 10:34

kokos kocke nepečena kokosova rolada čokoladna rolada sadna košara v lubenici ali meloni kokosova rolada figove kocke jagode salama iz suhih sljiv češnje hrustljavke kavne kroglice mandljeve paličice s čokolado domača čokolada hitra torta iz čokolade in oreščkov roladice tuti fruti domača čokolada 2 rumove kroglice salama gobice orehova bajadera bajadera 2 raffaello piškotin zavitek figaro krokant rezine kokososova rolada xx tiramisu čajne čokoladne kroglice Nušine rezine,.. recepte imam spete v knjigo in zagotovo je kakšen na kulinariki,.. lahko pa ti kakšnega tudi napišem anaeva

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

10. jun 2008 10:37

Mogoe tiramisu v okroglem tortnem modelu. Po vrhu lahko še okrasiš, kaj napišeš, ...

 

Lp

MM

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. jun 2008 11:51

Jaz sem zadnjič naredila jagodni tiramisu. Mascarpone sem zmešala s sesekljanimi jagodami in sladkorjem. Piškote sem napojila z mešanico mleka in marcipanovega likerja . Ostale jagode sem pa razpolovila. Potem pa se to nalagala v plasteh. Moj je bil navdušen. Jelenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jun 2008 12:09

Mrzli pesPotrebuješ 200 g kokosove maščobe (alhko tudi masla), 300 g sladkorja v prahu, 120 g grenkega kakavadve jajcištiri žlice pomarančnega sokaosem žlic vroče vode40 g olupljenih mandljev225 g albert keksov200 g čokoladne glazureSladico lahko pripraviš nekaj dni prej, preden jo potrebuješ, se prav lepo prepoji v tem času, ker jo hraniš v hladilniku je pa tako zelo osvežilna. Kljub čoko kalorijam...Maščobo razpustiš v primerni posodi na zmerni temperaturi, potem umaknše z ognja in pustiš, da se malo ohladi. Sladkor v prahu in kakav preseješ v posodo ter prihraniš. jajci stepeš v primerni posodi, da sta penasti, potem počasi, žlico po žlico, dodajaš sladkorno-kakakvovo mešanico. Dodaš še pomarančni sok in mešaš, da je masa lepo gladka. Potem dodaš mlačno kokosovo maščobo - dodajaš jo v enakomernem curku in sproti mešaš. Potem dodaj še vročo vod in zmešaj v gladko maso. Oglat,podolgovat model rahlo namastiš in obložiš s papirjem za peko, papir naj gleda malo čez rob modla. Dno potreseš mandlji, potem daj nanje pet jedilnih žlic kreme in poravnaj. Potem daj na kremo kakse in jih malo pritisni v maso, potem pa izmenoma nalagaš plast keksov in plast kreme, dokler ne porabiš vseh sestavin oziroma ne napolniš modla. Sladica naj bo v hladilniku vsaj tri ure, preden jo posrežeš, še najbolje je, če jo pustiš čez noč. Preden jo postrežeš, jo zvrneš iz modla in odstraniš peki papir, potem razpustiš kuverturo (čokoladno glazuro) in preliješ sladico.

 

mamamia

mamamia

chiqui  

član od: 15.3.2008

sporočila: 9

10. jun 2008 14:48

HVALA:) vsem za vašo pomoč:) res ste fajn:) chiqui

chiqui  

član od: 15.3.2008

sporočila: 9

10. jun 2008 16:50

HVALA:) vsem za vašo pomoč:) res ste fajn:) chiqui

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti