Torta črni gozdiček

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

tema odprta - 9. jun 2008 15:22 | ogledi: 5.001 | odgovori: 13

Pozdravljene!

Imam en problem...že nekajkrat sem naredila torto črni gozdiček (preiskusila sem več različnih receptov) vendar se mi biskvit nikoli noče dvignit , vendar vse delam po receptu. Torto pa naj bi prerezala dvakrat(tako piše v receptu) jaz pa je ne morem niti enkrat prerezati.

lp

ledenka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. jun 2008 15:31

Aja, pa še to, če ti dela probleme rezanje bistkvita (kot meni), peci večkrat (kot jaz) . Se sploh ne zamudiš toliko...rezultat pa je superca. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

jasna47  

član od: 21.12.2005

sporočila: 104

9. jun 2008 15:33

Ali delaš po tem receptu? Testo: 6 jajc, 120 g sladkorja, vanili sladkor, 150 g moke, 75 g jedilnega škroba, 40 g kakava, 2 žlički pecilnega praška, 5 žlic vode. Ta je tapravi! jasna47

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

9. jun 2008 16:30

Katka sej pečem zelo pogosto, včasih tudi dvakrat na teden... samo tole torto sem tudi večkrat naredila vendar vedno isto...sej ni zato da bi zgledala tako zelo lepo za nas domače ali pa če pride kakšna prijateljica na kavo, samo ko imam za delat torto za kakšen rojstni dan (kot bo to čez 1 teden ) in želim narediti schwarzvaldsko pol pa je problem ledenka

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

9. jun 2008 16:33

jasna moj recept je malo bolj čuden je pa iz knjige, revije - torte in rulade 8 jajc, 15 dag sladkorja, 4 dag naribanih lešnikov, 7 dag jedilne čokolade, 8 dag masla, 5 dag bele moke, 10 gad piškotnih drobtin, vanilin sladkor nevem zakaj ampak delala sem po dveh različnih receptih(ko mi tale napisan ni uspel) sem delala torto po receptu moje tete, ki ji je slednja po njenem receptu super uspela(3 krat jo je prerezala) meni se pani dvignila niti za enkrat konkretno prezezati...... nevem ampak pri obeh mojih receptih manjka pecilni...samo ni mi jasno zakaj je teti uspelo brez pecilnega meni pa ne......dejala pa mi je da je naredila točno po receptu brez pecilnega ledenka

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

9. jun 2008 18:34

ledenka je napisal/a:
Katka sej pečem zelo pogosto, včasih tudi dvakrat na teden... ledenka
Po moje je katka lopatka mislila na to, da pač speče vsako plast posebej in ne to, da zelo pogosto kaj peče. Čeprav to zadnje tudi drži blažkaa Sporočilo je spremenil(a) blažkaa dne 09. jun 2008 18:35:21

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

9. jun 2008 19:21

Tudi jaz zadnje čase običajno pečem vsako plast torte posebaj. Porabiš le malo več časa, plasti so pa sigurno lepše. Nena

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

9. jun 2008 19:40

Jaz sem pekla v soboto biskvit, ki nikoli ne pade dol in je bil popolnoma raven. Majdina

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

9. jun 2008 21:27

To je moja najljubsa torta.Imam sicer svoj recept, ampak resnici na ljubo se da stvar tudi poenostaviti . Naredis biskvit po receptu, ki ti najbolj ustreza, dodas malo kakava, magari dodas se malo orehov ali mandljev pa je.Od receptov, ki sem jih preizkusila tule, mi je najljubsi tale : http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=402 Da ti torta uspe je bolj pomebno da imas prvovrstno smetano in prav tak cesnjev kompot, jaz vcasih namesto njih dam v torto amarene v sirupu, res da je cena malo zasoljena, ampak torta je pa 1A. Lp lucka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. jun 2008 23:17

Joj sem se nasmejala... Ja, tako sem mislila, da pečem večkrat - torej za eno torto trikrat - vsako plast posebej . Upam, da ni bilo kake zamere...ups. Pa tudi v priloženem, receptu je tako, da lešnikovo plast spečeš posebej, pa sem mislila, da bo razumljivo. Sem tudi že prej delala črni gozdiček po drugih recepth, ampak s tem se ne more primerjati. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti