Kruh iz skrinje je...čuden

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

9. jun 2008 11:13

Problem žemljic in kajzaric je ravno v tem, da kupiš v trgovini tiste iz dopeke. To pomeni, da je bilo testo že zmrznjeno in so dobre res čisto sveže. Že naslednji dan so popolnoma dolgočasne. Če pa jih zamrzneš in potem odtajaš v mikrovalovki, pa verjamem, da dobiš popolnoma neužitno zadevo. Raje jem 4 dni star domač kruh (ga pečem v kruhomatu in iz pol kg moke, pa kljub trem odraslim včasih počaka na četrti dan), kakor pa odmrznjene kajzerice, ki so bile pečene iz zamrznjenega testa. Pa tudi kar se zdravja tiče, mislim, da je tisti nekaj dni star kruh veliko bolj zdrav. Je pa res, da naš najstnik obožuje tiste Šparove sirove štručke in včasih naredim izjemo in jih kupim. Če jo poješ takoj, še gre, naslednji dan pa je taka kot žagovina. lp Alenka alenka5

BiBaBuBa  

član od: 11.5.2008

sporočila: 62

9. jun 2008 11:27

Kupi raje kruh in ga razreži na polovico, če ga pojeste malo, na četertine. Zavij v alu folijo, daj še v plastično vrečko, iztisni zrak in daj zmrznit. Ko ga odtajaš, ne odtajaj v mikrovalovki ampak ga daj samo večer prej ven iz zamrzovalnika. Pri nas vseeno še dolgo časa ostane svež, ker ga hranimo v posodi od Tupperware. Nima nobenega okusa po ledu ali kakšnega drugega priokusa Hm... mogoče tudi zato ne, ker je domač LP! BiBaBuBa Sporočilo je spremenil(a) BiBaBuBa dne 09. jun 2008 16:59:08

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

9. jun 2008 13:43

Ok hvala za nasvete, jih bom preizkusila. Še drejčku razlaga: mi doma precej kuhamo, to pomeni kuhano kosilo in tudi kuhana večerja in dokler bom na porodniški bom še naprej kuhala, potem ko se bom vrnila v službo, pa ne me vprašat - moj delovnik se konča ob 18.30, rabim 45 minut do doma....se bojim, da niti za skuhat hrenovke ne bo časa. imamo sinčka, starega 2 leti, ki je dober jedec. zelo rad ima testenine, rižote, mineštre. ko bo večji, se mu sendvičev v šoli itak ne bo manjkalo, zato pa se zdaj potrudimo, da raje poje nekaj toplega. za zajtrk jemo raznorazne kosmiče, za malico sadje, skute, jogurte, kosilo in večerja pa, poleg zelenjave, mesa in rib, vedno zajemata še ogljikove hidrate (riž, testenine, krompir, polenta, razne kaše, ješprenj, kuskus, vlivanci, itd), zato nam ni do kruha. Kruh jemo res redko - ko nam zmanjka časa ali ko pride kaj vmes, da ne utegnemo skuhat večerje, spečemo kak jajček na oko ali naredimo kak toast, samo to je tako - če ni cajta za skuhat, ni cajta niti za it v trgovino po svež kruh (sploh ker ne živimo v mestu, pa tudi malčka in dojenčka organizirat za skočit po 2 žemljici je včasih res ena procedura - že raje skuham, če je tako). In ker veliko ljudi pove, da zamrzuje kruh, sem tudi sama tako naredila. Včasih pojemo tiste 4 kajzerice v par dneh, včasih katera ostane v skrinji, ko že kupim nov kruh. (še dobro, da ima moj tata kure) TanjaG.

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

9. jun 2008 15:07

Sama pečem kruh v pečici, vedno na zalogo. Potem ga prerežem na pol in zamrznem. Včasih je v skrinji (zamrzovalni predal v hladilniku na -18) 14 dni, zgodilo se je že, da tudi več. Odtalim ga vedno v mikrovalovki, na programu za odtaljevanje kruha. Za pol hlebčka to vzame 3 minute časa, vedno je dober. Sem pa enkrat potisnila v skrinjo kos kruha kar tako, brez da bi ga dala v vrečko, tisto pa potem res ni bilo za pojest ...

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

9. jun 2008 15:09

Jaz vedno naredim žemlje iz 1,5 kg moke in jih dam zmrznit, je pa res pomembno, da je vrečka neprodušno zaprta! Pa še nekaj sem opazil: žemlje so bolj "sveže", če jih dam zamrznit še mlačne ali malo tople kot pa hladne, to sem opazil ko sem enkrat moral kmalu po peki od doma, pa sem se bal da se bodo preveč posušile in sem jih dal lepo zmrznit- še tople. Nam so res boljše... pero

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. jun 2008 16:54

Kupim žemlje in kajzerice na zalogo in jih vedno zamrznem. Teden ali dva vedno vzdržijo brez problemov, v Gorenjevem zamrzovalniku. Odtajam jih vedno na sobni temeparuri in so mehke in okusne, kot bi bile sveže (seveda če jih še sveže zamrznem).

Če že zamrzujem kruh, ga vedno  v kosu, nikdar narezanega.

 

Sicer pri nas jemo kruh sila različno: jaz samo pri zajtrku kakšno polnozrnato štručko ali samo polovico, hči enako, mož in sin pa samo bele žemlje ali kajzerice. Pa še to ne več kot eno na dan, kak sendvič s pršutom in potem konec. Razen če je enolončnica za kosilo, takrat pa gredo kosi in kosi svežega belega zraven...

 

Tako da kruha jemo res zelo, zelo malo. Ampak zmanjka ga pa vedno, ko je najmanj treba. Smo v nedeljo zjutraj pristali na enem samem kosu že malo plesnivega toasta, v zamrzovalniku niti kosa, pa še  vtrgovino se ni dalo nikomur. Pa so otroci jedli jajca brez kruha...

 

mamamia

mamamia

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

9. jun 2008 17:52

V Sparu prodajajo bele in temne stručke ter bagete- polpečene, pakirane v polivinilaste vrečke, hranijo se na sobni temperaturi, rok uporabe pa imajo približno en mesec. Ko jih rabim, jih pečem v pečici še 10 minut....nam so dobre. tejka77

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jun 2008 0:19

drejcek je napisal/a:

, ali pa se ga navadi sproti peči, saj ne vzame toliko časa ...

Kaj pa potem jeste, če gre tako malo kruha? [prismojeno]Drejček

1. hm.. nimajo vsi časa sproti peči kruh 2. kruh kot osnovno živilo... NO GO... si ne predstavljam s kolko kilami bi hodla po svetu če bi mi bil eno od osnovnih živil.. mi dobimo kruh ob sobotah, ga ohladimo.. polovico enga hleba pustimo zunaj, ostalo gre v skrinjo.. pojemo vsak kruh, ne sam svežga ;) bannanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti