Kruh iz skrinje je...čuden

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jun 2008 20:08

Drejček, jaz kruha skoraj ne jem.

Drugače ga pa tudi pri nas pečemo na zalogo, in sicer ta velike hlebce v krušni peči, ki jo potem razrežemo na četrtine in zamrznemo. Pa je vedno dober, ko ga odtajamo. Je pa boljši, ko ga odtajamo v klasični pečici kot pa v mikrovalovni. Samo, ko se mudi, se pač mudi.

Loni Makaroni

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. jun 2008 21:10

Pri nas se dela tako kot pri Loni. Enkrat tedensko,ali enkrat na 14 dni se v krušni peči speče 5 hlebcev kruha,prereže na polovice in ohlajenega zamrzni.Odtajan je kot sveže pečen...je pa res da več ko 2 tedna ni v skrinji.Pa ni nikoli čudnega okusa... Ga pa tajamo lepo,na zraku :D. Roncolino

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

8. jun 2008 21:18

Nikoli ne zamrzujem kruha. Nikoli ga ne pečem oz. kupujem v tako velikih količinah. Če pa mi že ostane, ga posušim in zmlejem v drobtine.

drejcek je lepo opisal, kaj se zgodi pri postopku zamrzovanja in odtaljevanja. Ti postopki vplivajo na zgradbo snovi, če hočeš ali ne. Prav tako meso, enkrat zamrznjeno, nima več istega okusa kot sveže.

Anja

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

8. jun 2008 21:27

Pri nam če ostane kruha,zavijem še v papirnate brisače in v vrečko iztisnem zrak!(ma gledala pri voX -su) če se mi zdi tanka ali z luknjo dam dve vrečki ! senka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jun 2008 21:30

Črta ločnica
Novo

anja27, tudi vsako segrevanje vpliva na strukturo snovi, se ti ne zdi? Pa vseeno ne jemo samo presne hrane. Sicer pa pri za/odmrzovanju ne gre za spremembe (vsaj večinoma ne) na nivoju kemijskih snovi, ampak strukture na nivoju celic, tkiv. Kar pa nikakor ne spremeni kvalitete hrane v smislu njene kemijske sestave.

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

8. jun 2008 21:52

rimljanka, se strinjam s tabo, prvobitno pa z drejckom. Ne bom se zdaj spuščala v znanstvene debate (to se lahko enkrat dobimo na klepet), dejstvo pa je neizpodbitno: vsako zmrzovanje in odtljevanje vpliva na zgradbo snovi, pri čemer ne mislim na kem sestavo. Čeprav ima kemija tudi nekaj pri vsem tem.

Že na začetku pa sem hotela vprašati avtorico tega foruma: zakaj zmrzuje kajzerce, če ji odtaljene niso dobre?

 

Anja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. jun 2008 22:13

Jaz sicer nimam kaj dosti pojma o kemijskih spremebah med in po zamrzovanju, imam pa zlahto ki se ta na to zastopi in ker ve, da sama pecem kruh, mi je svetoval da zamrznem po moznosti nenarezan, torej majhne kruhke ,zavite v alu folijo. Tega se drzim ,kruh je prav prav tak kot svez - no vsaj okus ni spremenjen. Edina pomanjklivost odmrznjenega kruha je, da ga je treba cimprej porabiti ker se hitreje " stara" kar je je po najnovejsih raziskavah za tiste z diabetesom celo majhna prednost.Mi je tudi razlagal zakaj , pa sem pozabila,je prevec zapleteno, - to s folijo pa se res obnese. Lp lucka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. jun 2008 7:21

Tudi mi ga spečemo večjo količino v krušni peči , razrežemo ohlajenega in zamrznemo. Pa je odtajani ravno tako dober, kot bi bil sveži. Mogoče je problem, da so kajzarice iz bele moke ali pa nepravilno odmrzuješ. Če si imela ledene delčke pod zobmi, si jih pa verjetno premalo odmrznila. Zunaj so bile mehke in vroče, znotraj pa še zmrznjene. Jaz kruh vzamem iz skrinje in ga v vrečki, v kateri je bil zamrznjen pustim na kredenci da se sam počasi odtali. Če se pa mudi, ga pa dam v mikrovalovko in na majhni vročini počasi odtalim. Pa do sedaj še ni bilo nikoli nič narobe.

Kyara

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

9. jun 2008 8:18

Najbolj enostavno je če kupiš v Merkatorju kajzerce ali polnozrnate štručke tiste,ki jih tudi oni sami dopečejo.Rečeš pri pultu s kruhom.(imajo zmrznjene ali še ne zmrznjene,pa jih sama daš v skrinjo).Ko si zaželiš kruh,jih pečeš cca.10 min. na 200-210 stopinjah in imaš svež kruh. To prakticiram in se obnese. bojči

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. jun 2008 9:00

Tanjag, poskusi ga odtaliti kar tako na sobni temeperaturi ne v mikrovalovni.

lp

 

 

Napake se kar vrstijo, nisem prebrala drugo stran, opravičujem, če sem se ponivila.Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 09. jun 2008 09:01:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti