Vaflji - korneti

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

11. jun 2008 12:08

Tudi jaz imam navadnega, pa ste me že zastrupile. Danes grem pogledat v Lidl, če ga še imajo.

stara

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

11. jun 2008 13:29

Toliko pohvalnega je napisanega o tem aparatu, da ga grem tudi jaz danes kupiti. Zvečer pa poizkusno pečenje, vsi že komaj čakajo, da preizkusijo vafle. Prodajalec Lidl pa bi si lahko zahvalil Kulinarki za brezpačno reklamo, prodaja tega aparata bi bila bistveno manjša, če ne bi bilo tega foruma. tadeja 13

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

11. jun 2008 13:58

Danes sem šla v Lidel na Jesenicah gledat, pa ga nisem našla. Bom šla jutri še v Kranj. Nena

*~Petra~*  

član od: 28.10.2007

sporočila: 43

11. jun 2008 18:24

Tudi jaz se lahko pohvalim, da sem nova lastnica tega čuda. No imam tudi navadni wafel pekač ampak to ni to. Že dva dni pečemo od kornetov, skodelic, palačink (rahlo pečeno, namazano z nutelo in zvito), ... Vsi smo navdušeni. Vsem tudi hvala za krasne recepte. Tisti pica wafli so po mojem tudi za navadne in ne za te tanke, ker imam jaz podobne recepte v slovenščini, če pa katera poskusi s tem pekačem pa prosim poročilo. Vsem lep pozdrav. *~Petra~*

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

11. jun 2008 19:44

Hehehe, no vsaj ni drago to čudo! ;) Jaz jem tele kornete tudi same, so boljši od piškotov ;) pri meni masa ni stala, pa so nastali čudoviti kornetki, še danes so krhki kot 1. dan. Jutri bom morala spečt novo rundo. ycrna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2008 14:20

Jelenckova, jaz mam tudi oba, pa se moj lubi nič ne pritožuje, mislim, da je prav vesel, da imam oba - sploh tega za kornete - za navadne vaflje ni tako zelo vnet kot za sladke kornete. Me je zadnjič ravno spraševal, kdaj ga mislim spet uporabit... Da bi bil že čas... Veri

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

13. jun 2008 23:15

Sem si že v ponedeljek ogledovala ta pekač v Lidlu, pa me je moj prepričal da tega pa res ne rabim (imam že dva za vaflje). No danes pa nisem več zdržala in sem ga šla kupit. Sprobala pa tudi 5 minut po tistem o sem prišla domov. Iz previdnosti sem naredila samo polovično maso. Nad pekačem sem čisto navdušena (naredila sem kornete in skodelice). Nekaj smo jih pojedli, ostale pa sem zaprla v plastično posodo (bom naredila poizkus koliko časa ostanejo hrustljavi). Po moje jih bom jutri nafilala z vanilijevo kremo in jagodami. petika

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

13. jun 2008 23:30

petika pri nas so sicer prej zmanjkali...preden bi ne bili več hrustljavi, pa vendar so bili 4 dni (kolikor je trajalo da jih pojeva) čisto fejst hrustljavi! ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. jun 2008 9:59

Naredila sem poskus in nekaj praznih pustila zunaj. Šele tretji dan so postali malo mehki. Ras pa je, da nadevani niso več tako krhki po določenem času (recimo po kaki uri), tako, da je najbolje takoj jih pojest oz. niso primerni za transport - sem jih nesla namreč v službo in smo jih jedli šele ob kavi. So bili že malo mokri od nadeva. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti