Cmoki

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

tema odprta - 6. jun 2008 9:31 | ogledi: 5.518 | odgovori: 11

Zvečer dobimo goste in odločila sem se da bom naredila cmoke za večerjo. Ker so gostje malo izbirčni in ena gostja ima zaradi bolezni posebaj predpisano dieto bi rada da mi pomagate izbrati res dober recept za cmoke. V krompirjevo testo pa bi vmešala še malo skute. Vem da je tukaj veliko receptov vendar bi rada da mi zaupate svojega najljubšega

lp

ledenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jun 2008 9:38

Krompri in skuta skupaj - to je precej kalorična informacija tudi za tistega, ki NI na dieti...Zlasti zvečer. Poješ dva in potem še dva dni veš, kaj si jedel v petek zvečer... Je pa težko karkoli reči o cmokih, če ne vemo, v kakšni kombinaciji naj bi bili. Ergo, napiši jedilnik. Vendelina jr.

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

6. jun 2008 9:48

Ups Vandelina jr. imate prav samo nisem hotela napisati krompirjevo testo (čisto sem se zmedla hotela sem napisala da NE krompirjevo testo) , ali mislile da bi bil recept od jade (dobro skutini cmoki) primeren?? ledenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jun 2008 9:53

Poglej ledenka, skutni cmoki, krompirjevi cmoki.....kaj bo pa zraven? A misliš narediti klasiš cmoke in notri sadje? Ker to je hrana, s katero šarmiraš otroke, medtem ko gostje, ki imajo volilno pravico in ki hodijo na večerje, ti bi pa verjetno kaj drugega jedli. In v tem kontekstu so cmoki v funkciji priloge. In zdaj je seveda vprašanje, kakšna je glavna jed, h kateri se prilagajo cmoki. Vendelina jr.

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

6. jun 2008 9:54

Mah zravem verjetno kakšni zrezki v posebni omaki( zaradi gostje z dieto), ali kaj takega ledenka

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

6. jun 2008 10:13

Pravkar sem si pripravila testo za skutne cmoke, stati morajo namreč vsaj eno uro.So pa zelo preprosti: pol kg nemastne skute 2 jajci 11 vrhanih žlic pšeničnega zdroba sol Naredimo jih pa takole: skuto in rumenjake zmešamo, dodamo sol in pšenični zdrob in ponovno zmešamo, beljake stepemo posebej, jih dodamo masi, rahlo premešamo in pustimo stati vsaj eno uro. Jaz potem to maso dajem kar z žlico v krop in počasi kuham 15 minut. Lahko pa jih oblikujemo tudi z mokrimi rokami v lepe okrogle cmoke.So zelo dobri, rahli in lahki. Zraven lahko serviramo kar koli, če bi radi sladke, lahko masi dodamo še rozine in potem cmoke zabelimo z maslom in drobtinicami. Naši družini je ta varianta zelo všeč. daga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jun 2008 10:26

No, zdaj pa že malo bolj enak jezik govorimo. Osnovni recept je enak, kot pri dagi. S tem, da sama ne delam cmokov, temveč tole maso zavijem v alufolijo in jo kuham v kropu 40 minut. 40 zato, ker so v tem času testo lepo sprime in ko odvijem folijo se zadeva lepo reže in nič ne leti okoli, tako da dobim precej lepe rezine. Glede ostalega - "kakšni zrezki z omako" niso ravno težka hrana, posebej light pa tudi niso (sicer ne vem, kakšna je tista misteriozna dieta...), upam, da bo v omaki precej kuhane zelenjave. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. jun 2008 10:55

Ali pa k takim cmokom sploh ne mesa? Omako z zelenjavo, kaprami, tartufi, suhimi paradižniki, parmezanom, ti samo izbiraj...

lidka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

6. jun 2008 11:36

daga,hvala za recept.LP. golubić

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jun 2008 11:47

ledenka, kaj pa rulada iz palačink?

 

Palačinke narežeš na kak cm široke trakove, zmešaš z dvema rahlo stepenima beljakoma in malo naribanega parmezana, malo soliš in popraš, dodaš sesejkljan peteršilj. MAso zaviješ v prtič in skuhaš v slanem kropu, potem pa narežeš na rezine.

 

Mamamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. jun 2008 11:54

Sem vzela idejo od Mamamie... (Varianta loparnice). Evo, palačinke lahko tudi zložiš v zloženko. Narediš slane palačinke, lahko melce debelejše, jih načožiš v pekač, čez drobno narezano zelenjavo, zmešano s kislo smetano, jajcem, sirom, palačinke, set zelenjavo... Preliješ s smetano in jajcem in gretiniraš. Narežeš na lepe, ravne in sexy rezine in pride zelo luštno na krožniku. (sicer je malo več dela, pa vseeno...).

Enako lahko narediš s testeninami, kakršnikoli oblik. Brokoli da prav lep in fin kontrast ali pa korenček...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti