Ozimnica

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

tema odprta - 6. jun 2008 7:48 | ogledi: 4.225 | odgovori: 7

Prosim, če lahko zaupate recepte za vlaganje, ki niso objavljeni tukaj, ker vem, da je v vsakem gospodinjstvu kakšna posebna priprava še od naših babic.

mišika

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. jun 2008 10:51

Jaz sem včeraj vložila popečene bučke s paradižnikovo omako. Naredim kot bi naredila običajno polivko (kot jo tudi drugače naredim za takojšnjo uporabo), le da jo še vrelo (takoj s štedilnika) nadevam v kozarčke (cca 1/2l zadostuje za 1 kosilo) in zaprem. Ko ga želim porabiti le pogrejem, dodam po želji malo smetane in VOILA! Lani sem naredila tudi osnovo za sataraš (čebula, paradižnik in paprika) na ta način in je bilo prav fino, kadar nam je primanjkovalo časa za kosilo. katjushka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jun 2008 11:36

Moja babica je bila superwoman, ampak čisto nič od njene opreme ne uporabljam za doma-narejene-konzerve. Ker je itak enostavno. Ma cmariš kakšno zelenjavo. Sledi primer od lady katjuschke. Ali pa jo pečeš v pečici. (o čemer se itak vsako leto razpišem, ko koga zanima, kako se naredi paradižnikova mezga brez muke). Kozarce imaš 15-30 minut (ma še nikoli nisem merila) zaprte v pečici s 70 stopinj (za pasterizacijo je to zadostna temperatura) in v tem času enkrat se pokrovčki "potegnejo navznoter" in to je to. Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. jun 2008 12:04

Vendelina, zgoraj narejene bučke sem naredila po tvoji sugestiji (in dodane malo domišljije) in moram priznati, da so mega. Še otroci so si prste polizali.... katjushka

jozzyy  

član od: 8.9.2009

sporočila: 5

8. sep 2009 9:20

ali ima kdo pravi rcp.za srbsko solato in vloženo kislo zrlrnjavo cvetača zelje itd upam da veste kaj iščem lep pozdrav jozzyy hvala jozzyy

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. sep 2009 11:22

jozzyy, vidim, da si nova tukaj...lepo pozdravljena v naši družbi. V mnenjih pod receptom za turšijo nekaj sprašuješ in poslala sem ti ZS (zasebno sporočilo). Odpreš ga tako, da klikneš na svetlo zeleno packo, sredi katere je pisemce, to najdeš pod svojim uporabniškim imenom na levi strani portala. Ognjič

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

9. sep 2009 12:29

jaz sem pa danes kupila jajčevce. pa se nočejo sami spečti in v olje skočiti klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti