Angleščina - if clauses

neznan uporabnik

tema odprta - 5. jun 2008 19:19 | ogledi: 6.469 | odgovori: 11

Bliža se konec šolskega leta pa se še najde kakšen test, ki ga je treba popraviti oziroma pisati. Zato me zanima, če kdo ve za kakšen delovni zvezek ali knjigo v kateri so vaje za IF clauses (če stave)... Meni je vaj v moji knjigi zmanjkalalo ali pa sem jih že tolikokrat da vem rešitve napamet...tako da če kdo ve za kakšno knjigo ali pa če bi bil kdo tako dober da bi mi lahko na email poslav kopije te snovi, če ima mogoče kdo kakšno knjigo doma...

lp

lovebeyba

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. jun 2008 19:53

Enkratna knjiga je Lilijana Štepic: Naučimo se angleških časov (priročnik za srednješolce in odrasle), dobiš jo pa v vseh knjigarnah.

Lp

P.s. Aha, izdala jo je založba Korekt Plus d.o.o. Zgornja Draga 4a 1294 Višnja Goracervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 05. jun 2008 19:55:44

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

5. jun 2008 19:55

Če praviš, da znaš vaje iz knjige že na pamet, potem verjetno že obvladaš. :) Vedeti moraš samo v kateri čas postaviš glagole pri katerem tipu pogojnih stavkov. Če to veš, obvladaš. Če želiš ti lahko na mail pošljem kakšno razlago s primeri. Piši na ZS. Lp, pikica82

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

5. jun 2008 20:27

elaphus, da te dopolnim, knjiga stane 18,14 EUR (danes kupljena) robida

neznan uporabnik

5. jun 2008 21:19

vaje že znam na pamet, ampak obvladam pa ravno ne...namreč glede angleščine imam zelo velike probleme pri prevajanju... hvala za linke. lp lovebeyba

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

6. jun 2008 8:34

Na strani sola je nora je tudi dosti uporabnih pravil za if stavke, pa tudi za ostalo kar sodi k angleščini. Pravila so tisti, kar moraš tu obvladati. patty

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jun 2008 8:57

Namesto, da se "učiš na pamet" (to ni recitiranje), uporabljaj logiko: Tu imaš nekaj stavkov in ugotovi, a) ali se stavek nanaša na preteklost, sedanjost ali prihodnost b) na temelju tega ugotovi, v katerem slovničnem času je If stavek in v katerem slovničnem času je odvisni stavek za vsak primer. c) če si rešila b nalogo, potem znaš pravilo, če je pa nisi, boš morala pa vse skupaj še enkrat. I"ll get a good mark if I learn english well. If you don"t know my by now, you will never ever know me .....(So peli Simple Red) I would see a thousand smiles if I only had a heart. (je verz iz Čarovnika iz Oza, to je tekst od kozerva-moža, ki nima srca) I"ve been done by now if you had delivered me the data at the time we agreed in first place! If Tom had had guts to ask Alice out ten years ago, she would never have married John. Vendelina jr.

Petra 1  

član od: 30.1.2008

sporočila: 43

6. jun 2008 11:15

If you don"t know me by now, you will never ever know me sej vem, da jo znaš vendelina, ampak mali popravek. lp petra Petra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jun 2008 11:23

ups, tajpefeler. Whata mistaka I maka... Vendelina jr.

Petra 1  

član od: 30.1.2008

sporočila: 43

6. jun 2008 11:32

If you don"t answer me. I"ll ask myself...... Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 06. jun 2008 11:32:48

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti