Borovnice

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jul 2012 12:44

gazela je napisal/a:

Mi smo jih dobili eno vedro (mislim da jih je bilo 10 litrov) za 50€. Pa so bile lepe in dobre.

gazela

 

Tudi mi. So pa bile s Koroške, pa menda z avstrijske strani, ker pri nas so pozeble.

Atina

drevo  

član od: 9.7.2012

sporočila: 3

9. jul 2012 17:23

Z borovnicami je letos slabo. Lep pozdrav.

drevo

radohova14  

član od: 13.3.2008

sporočila: 19

25. dec 2013 15:29

Spoštovani!

Bom kar tu vprašala, da ne bom spet odpirala novo temo.

 

Zanima me, če imajo suhe borovnice še kaj železa v sebi. Naš 15 mesečni dojenček je slabokrven, pa se trudimo, da bi brez zdravil poskušali popraviti kri.

Hvala in lep pozdrav.

radohova14

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

25. dec 2013 16:40

Če ga imajo sveže, ga ohranijo tudi suhe. A ni razlika samo v vodi?

Borovnice naj bi 'zapirale'. Jaz bi bla previdna pri malčku.

Oreo

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

25. dec 2013 18:02

Suhe borovnice zapirajo. Pri našemu smo tako pozdravili hudo drisko. 1dl čaja iz suhih borovnic in evoga čudež :). Če ima kdo suhe bi kupila za take primere.

testeninca

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

25. dec 2013 20:50

radohova14 je napisal/a:

Spoštovani!

Bom kar tu vprašala, da ne bom spet odpirala novo temo.

 

Zanima me, če imajo suhe borovnice še kaj železa v sebi. Naš 15 mesečni dojenček je slabokrven, pa se trudimo, da bi brez zdravil poskušali popraviti kri.

Hvala in lep pozdrav.



radohova14

 

 če je otrok slabokrven mu dajte piti pesin sok, je pa domač zoprn, zato je dobro,če mu dodaš malo meda, jabolčni sok in korenčkov sok, vendar naj prevladuje pesa. vse to lahko nrediš doma sproti s sokovnikom, sestavine pa poišči pri kakšnem kmetu.

kod so omenile že predhodnice borovnice zapirajo

Priporočam pa ti tudi Danin ribezov sok...odličn ti rečem.. se pa tudi v trgovinah z ekološkimi pridelki dobi pesin sok, najboljši je BIOTA tako piše na steklenici

 

 

lp,



klari

Sporočilo je spremenil(a) jgoren17 dne 25.dec 2013 20:54

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. dec 2013 21:54

Borovnice lahko kupiš tudi zamrznjene, 

 

Moj sin je imel hudo anemijo- skoraj nič żeleza.... Ni zalegla ne hrana, ne dodatki, po sirupu Legoferju ( dobil jih je 5 steklenic)..cca 3 mesece se je tako okrepil, da smo od takrat na normalni vrednosti. Suhe marelice, slive imajo veliko železa, vendar če je stanje slabo je res najboljše poseči po zdravilu. Jaz sem se tega zelo branila, vendar sem hvaležna, da je sedaj vse normalno.

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 26.dec 2013 08:29

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

26. dec 2013 8:44

Pri tako majhnem otroku je treba nivo železa kar dvignit z zdravili, ne bo šlo samo s hrano, ker je treba ustvarit še zalogo železa. Ko pridete na normalno vrednost, je šele primerno, da s hrano ustvarjate rezervo in vzdržujete stanje. Pa ne  s suhimi borovnicami, pač pa z ostalim suhim sadjem, rdečim mesom... Pa ne pozabit na C-vitamin (citrusi, sveža paprika...), ker bistveno poveča absorpcijo železa iz hrane.

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. dec 2013 9:10

O tem, kdaj zdravila in kdaj ne, bo odločil zdravnik, bi rekla. Morda pa radohova 14 samo poskuša s hrano dodajati pomembnejši vir železa. Temnolistna zelenjava, suho sadje, rdeče meso, jetra, tudi krvavice imajo veliko železa. Je pa res, da 15-mesečnik vsega tega v velikih količinah najbrž ne more pojesti. A po malem in s tem, da sledi tudi priporočilom zdravnika, se daleč pride.

rimljanka

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

26. dec 2013 9:24

Naš je imel ves čas normalno vrednost železa, res pa je da zelo rad je zeleno solato, ter dostikrat sem naredila kokošlja jetrca, tudi mesojedec je zelo dober :).

Tako da sigurno so ta živila pripomogla k temu...

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti