Prigrizek v vrtcu

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

5. jun 2008 11:58

Lahko se poslužiš tudi kakih zapakiranih tortic/rezinic - recimo od Gorenjke so zelo dobre - ena na otročka bo polno kapo dovolj. Gorenjka ima tudi čudovito sadje v čokoladi, samo se mi zdi za triletnike kar malce premočna hrana, predvsem bodo vsi popacani. Od slanih pa mogoče tudi kake grisine. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. jun 2008 12:06

marelica je napisal/a:

Sicer pa sem na sosednjem forumu brala, da je po večini vrtcev zaželjeno, da se prinese izdelke z deklaracijo. Lahko tudi torto, vendar ne doma narejeno.

marelica

Na deklaraciji mora pisati, da se izdelek lahko hrani na sobni temperaturi. Tako da torte in sladice, ki spadajo v hladilnik, na žalost odpadejo.

Mislim, da se tu ne gre za vrtce na podeželju ali v mestu, ali za kaprice vzgojiteljic, ampak zaradi standardov, ki jih imajo v vrtcu in so zelo strogi.

Pri nas "poletni" otroci praznujejo skupaj, tako da se mame zmenimo, kaj bomo prinesle. Poleg sokov in zapakiranih rezin (kinder ali gorenjka), smo kupili še milne mehurčke za vsakega, ali balone za napihnit, kar si potem vsak odnese domov.

matilda

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

5. jun 2008 12:19

Najbolje je, če se pogovori z njegovo vzgojiteljico. Ko sem vprašala vzgojiteljico, ki ima mojega "ta mlajšega", mi je rekla, da je najbolj idealno, če se prinese sveže sadje, pa kakšna smetana (obvezno rastlinska) in si naredijo sadne kupe ali pa nabodala. Jaz sem zraven dodala še smokije z manj maščobe in sadni sok. Piškote, ki sem jih poskusila "prešvercat" so mi pa kar vrnile. Zraven pa seveda še kakšen balonček in je to-to.

dh  

član od: 22.3.2008

sporočila: 62

7. jun 2008 17:08

Veliko let sem delala v vrtcu in vem, da je najboljše in edino pravilno prinesti sadje, ki ga različno oblikujejo v oddelkih. Lahko delajo sadne kupe, celo sadje dekorirajo na krožnike ... Sedaj pa ja ni problem dobiti sadja. Hujše je, če je rojstni dan pozimi. Pa tudi takrat se znajdejo, brez skrbi. Z malo stvari se da narediti za otroka zabava, ki se jo bo spomnil še kdaj. Vsekakor je pomembna vsebina praznovanja in ne hrana.

 

Pa lepo naj praznujejo,

 

dh

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

7. jun 2008 17:47

če ma vrtec tudi svojo kuhinjo, enako velja za šole-vem iz prakse, ne vem pa če je v pravilniku-se lahko prinese tudi slaščičarsko torto, prosite pa za deklaracijo in dodajte zraven račun, nesete takoj v vrtec in spravijo v hladilnik-vse eno pa vprašajte svoj vrtec mogoče, če imajo radi sladko v slaščičarni naročite minjončke-za enkrat v usta, ali pa male sadne tortice, tudi deklaracijo jaz bi mogoče na vašem mestu, kupila paket piškotov, kot pravite suho sadje ali kako mandarino, kakšen sokec pa mogoče liziko ali balonček za vsakega-pozanimala, bi se, če kak otrok česa ne sme-pa mogoče za njega kaj drugega l.p krokodilček

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. jun 2008 0:01

Pri nas smo v vrtcu, pozneje pa še v šoli, upeljali lepo navado, da otroci za rojstni dan prinesejo sveže sadje. Mojidve sta navdušeni, vem pa, da nekateri otroci tega ne marajo...

 

Za domače pecivo so ti pa že predhodnice napisale in mislim, da je tako tudi prav.

jasna

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

8. jun 2008 0:11

Tudi pri nas so v vrtcu, tudi zaradi našega alergika, uveljavili prakso svežega in suhega sadja ter balončke in kapice..... katjushka

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

9. jun 2008 10:23

Iz svojih izkušenj vem,da je najbolje se posvetovat z vzgojiteljico otroci imajo različne alergije vem da jih vzgojiteljica dobro pozna vse otroke in bo lahko svetovala s čim naj otrok počasti svoje prijatelje pri tem pa ne izstopamo naj bo skromno in prisrčno.Upoštevajmo ,da ima otrok v vrtcu redno prehrano ki je seveda uravnotežena z jedilnikom za otroke. mark5

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

9. jun 2008 11:05

tezko se bos odlocila na podlagi teh komentarjev, saj imajo v vsakem vrtcu drugacna pravila... to je verjetno jasno vsakomur. saj ni tako tezko kaki dan prej v vrtcu povprasat vzgojiteljico.. ali pac?? pomarandza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti