Kako obrniti ribje palčke?

Sokolowski  

član od: 3.6.2008

sporočila: 3

tema odprta - 3. jun 2008 18:10 | ogledi: 3.885 | odgovori: 19

Pozdravljeni!

Vsake kvatre enkrat se spravim pripravljat ribje palčke, kar mi seveda ne uspe, zato se perioda poizkušanja nenehno podaljšuje. Problem imam samo pri obračanju. Kako za vraga obrniti ribje palčke, brez da bi pri tem iz njih naredil nekaj, kar bolj kot na paličice spominja na brodet? Poizkusil sem že vse mogoče: različne nivoje olja, različne temperature olja, pazlične čase pečenja preden sem jih skušal obrniti... pa nič. Čim se jim po nekaj minutah pečenja na eni strani (ko izgledajo še fantastično) samo približam, kaj šele dotaknem, je vsega veselja kojci konec, saj se takoj "slečejo". Ker slika pove več kot tisoč besed, vam pripenjam eno iz svoje kuhinje pred 10 minutami.

Hvala za pomoč,

Obupani Sokol

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. jun 2008 18:43

Jaz jih pocvrem kot pomfri, torej dam veliko olja, obračam pa jih s teflonsko lopatko( čau Katka).

Po sliki sodeč, bi rekla, da je bila tudi previsoka temepertura, saj so se ti prijele celo v teflonski posodi ali se motim?

 

O joj, nikar obupati, drugič bo bolje!

lp

Anamarija

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jun 2008 18:49

po mojm maš premal olja. zarad manjše količine olja, verjem, niso nč majn mastne. ker ta del ko ti gleda ven iz olja, se fino prepoji ;) bannanna

Sokolowski  

član od: 3.6.2008

sporočila: 3

3. jun 2008 19:02

Hvala za odgovore! Ja, res je Anamarija, tokrat sem olje v upanju na boljši rezultat segrel kar precej. Prijele se sicer niso (tole je druga runda, pa je malce ostankov ostalo še od prve), ampak so se pa zlepile druga z drugo. Grrr... Ja, tudi ti imaš prav bannanna, tokrat sem poizkusil z manj olja kot v prejšnjih poizkusih... ampak enkrat sem jih dobesedno potopil v ne tako vroče olje, pa je bil rezultat isti. Morda je pomembno tudi, kako so te palčke narejene? Če so slabe kakovosti se morda "koža" prej odlepi... (eh, saj vem, da zgolj skušam zvaliti krivdo na drugega, hehe). Nič, bo še parkrat za probat po sistemu "poizkus in napaka". Sokol

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. jun 2008 19:27

Oglašam se lopatka, ampak ni me treba uporabit Če daš palčke v fritezo in dovolj olja, da plavajo, ni treba nič obračat, in me ne rabiš, ker se pečejo iz vseh strani. Sama pa sem pristaš peke brez olja in jih, čeprav redko, dam kar na peki papir v pečico in spečem. Tako delam tudi pomfrit. Če se pa res mudi, pa lahko kar v MV pečico, saj je vse predhodno obdelano. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

3. jun 2008 19:33

ribjih palčk še nisem pekla v pečici, sem pa zato piščančje fingerse in pomfri (na peki papirju se ti nima kam prijet). petika

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

3. jun 2008 19:52

V posodo daš maščobo - vsaj 6 - 7 cm v višino (za cvrenje imam ožjo - visoko posodo / črno od Ema premera 20 cm, prav za cvrenje v globoki maščobi). Maščobo segrej do temperature, tako da poskusiš z obrnjeno kuhovnico - okrog lesa se počasi zacvre. Ribje palčke ali pa tiste medaljončke daš v maščobo, čez nekaj sekund zmanjšaj temperatuo za dva kolena /npr. iz 9 na 7/. Palčke morajo plavat, tako ti niti ni treba obračat. Če že hočeš obrniti vzemi dve vilici ali dva noža, narahlo primi in obrni. Niti slučajno ne napičiti na vilico... Ko je čez 3-4 minutke pečeno, spet z dvemi noži primi palčko in jo daj na krožnik, ki si ga dobro prekril s papirno servieto. Po slikici sodeč imaš preveliko posodo in premalo-premalo maščobe. Pri cvrenju ti nič ne pomeni teflon, ampak prava temperatura in dosti maščobe. Pozdravček!

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

3. jun 2008 20:04

Tudi jaz sem probala ribje palče speči v pečici, pa niso niti približno take, kot iz olja. Ravno tako rakovi repki in sojini polpeti.Nihče jih ni hotel jesti - okusi so pač različni.

 

Nisem ravno ljubitelj zamrznjenih izdelkov (ribje palčke, pohan sir, medaljončki, ....), ampak včasih se zgodi, da si brat to zaželi, pa pač ocvrem. In sicer po postopku, kot ga je opisala dragička. Še nikoli se niso olupile.

 

Moja mami pa (je trmasta in me nikoli ne posluša) jih je probala naredit v ponvi, pa je bil rezultat podoben sliki zgoraj.

 

Lp

 

MM

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jun 2008 21:21

Poskusite te ribje palčke najprej skuhati kar s polivinilom, v katerem so.

Potem lepo zdrsnejo iz papirja, osatnejo čvrste in se brez problema lepo zapečejo na minimalni količini maščobe. Obračam jih pa z eno posebno gospodinjsko prijemalko, dokler je nisem imela pa z dvema ploščatima lesenima lopatkama.

 

Mamamia

mamamia

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

3. jun 2008 22:33

jaz uporabim pri obračanju ribjih palčk tiste "pincete" in se mi nikoli ne uničijo, pečem jih tudi jaz v ponvi, recimo da ko je višina ribje palčke 1cm, dam cirka 0,5cm olja... :) ycrna

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

4. jun 2008 8:28

jaz jih delam na malo olja. sem pa ugotovila, da brez problema obrnem ribje palčke iz Lidla in Hoferja, med tem ko iz ribjih palč iz Špara ali Tuša nastane takšna brozga kot na tvoji sliki. Kje jih pa ti kupuješ? klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti