Kako obrniti ribje palčke?

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. jun 2008 9:56

Tudi jaz imam večkrat takole godljo v ponvi in dejansko velja: dovolj olja (nič šparat), obrnit pa samo enkrat, ko je spodaj že dokončno pečeno. Itak baje vsi te palčke, v strahu, da bodo premalo pečene, pečemo čisto predolgo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

BIANCA  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

4. jun 2008 11:41

Sokolowski, samo ena prošnja. Tudi jaz bi rada včasih kakšno slikico pripela gor, pa ne znam. Mi lahko pomagaš?

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

4. jun 2008 12:04

Vprašanje za tiste, ki pečete palčke v pečici: Na koliko stopinj in koliko časa??

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

4. jun 2008 13:50

Jaz sem ravno danes pekla,se mi tudi olupijo (odvisno od firme), pa nas nič ne moti. Bolj me moti to, da je na paketu (Mariva) pisalo 16 ribjih palčk, not jih je bilo pa 14 in pol!

Čeprav je teža štimala (ne vem, nisem tehtala, ker sem jih preštela, ko so bile že v olju), se mi to zdi še kako narobe. Kaj pravite, jih prijavim na urad za varstvo potrošnikov?

Je še kdo isto doživel?

Pa še zanič so bile, sploh ne iz ribjih kosov ampak iz tiste mešanice z mleto ribo...

čoko

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. jun 2008 14:00

Bianca, za slikco, če nimaš pluskota jo moraš prej spravit na internet, recimo na www.slikomat.com, nato pa te od tam lepo vodi naprej - izbereš fotografijo za na forume in jo prilepiš sem. Ni težko. Miis, v pečici pečem okrog 15 minut na cca 180 stopinj, lahko kakšno minuto ali stopinjo manj (pokukaš not). Njam, so dobre :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

4. jun 2008 15:27

Slika nam nazorno pokaže kako se z ribjimi palčkami ne sme ravnat. Rob ponve ne služi temu, da nam palčke ne padajo iz ponve. V bodoče daj v ponev vsaj četrtino manj paniranih palčk. Peči ali cvri jih pri visoki temperaturi, obrni z leseno pinceto (ribniška suha roba-v sparu jih imajo zanemarljivo poceni), ko so ZLATO RJAVE barve. Pečene ali ocvrte palčke položi na papir, da popivna odvečno maščobo in serviraj na mizo. V kolikor se izogibaš olju poizkusi z žlico olja ali brez z peko v pečici ali mv., sicer je pa vseeno ali bo v ponvi pol cm olja ali bodo palčke plavale v njem. Drobtine svojo količino olja popijejo, če jo imajo na razpolago. Imam občutek, da pri cvrtju v večji količini olja popijejo manj , kakor takrat, ko z oljem skoparimo, pa tudi okusnejše in enakomerno zapečene so. Tudi od samih ribjih palčk je malo odvisno. Tistim, ki so narejene iz mlete ribje mase pomada raje odpada, kakor tistim, ki so iz koščka ribjega fileja. Slednje so zame tudi okusnejše. Zanesljiv znak, da palčke predolgo cmarimo na neustrezni temperaturi je nekakšna pena, ki se začne cediti iz palčk. Ostanki te pene so v ponvi dobro vidni. Kot je bilo že omenjeno, so ribje palčke iz Hofera in Lidla solidne kakovosti in narejene iz fileja. Verjetno si dal v ponev kar zamrznjene palčke, kar ima ob manjši količini olja za posledico premočan padec temperature in neenakomerno pečenje. ati zlati

Sokolowski  

član od: 3.6.2008

sporočila: 3

4. jun 2008 21:05

Hvala vsem za odgovore, predvsem za nove ideje (pečenje v pečici brez olja, ali v MV). Ati zlati, fajn si tole opisal! Paličice so šle na začetku lepo v ponev in prav gotovo je ostalo prostora za še kakšno, ampak pri obračanju je nastala zmeda, na katero prej nisem računal. Izgleda, da je pinceta res nujna... Popolnoma se strinjam s stistim o padcu temperature glede na količino olja - če dobro pomislim, so ga morale zamrznjene paličice popolnoma shladiti. Moje palčke so bile, ironično, iz Hoferja. Bog ve kakšno čežano bi šele naredil, če bi ble iz Špara! Bianca, kot je rekla lopatka, najprej moraš sliko seveda posneti in spraviti v eno kulturno obliko na računalnik - npr. v .jpg (sorry če sem začel preveč osnovno, ampak nekaterim to ni tako samoumevno :)). Nato sliko uploadaš nekam na internet - jaz npr. uporabljam www.shrani.si. Ko je slika naložena, dobiš na tisti strani url naslov od slike, ta url skopiraš na ta forum (skupaj z img tagi, ki jih dobiš že kar avtomatsko zraven na shrani.si. To je to, ko objaviš svoj post, se namesto url-ja pokaže slikca :). Mogoče se sliši zakomplicirano, ampak ko parkrat probaš, je to preprosteje kot naliti mleko v kozarec :). Katka Lopatka, mimogrede, kaj je to "plusko"? Sokolowski

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. jun 2008 21:26

E pa *ebiga sokolowski ( tisti w je mal sumnjiv, ampak naj ti bo ) kakšne pa ti sprašuješ. Jaz sicer nisem katka ampak vseen: plusko je tisti znakec zraven imena ( recimo morska medvedka, mamamia ) v obliki znaka plus.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti