Ponudba v zagrebu

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jun 2008 15:00

Frina, a veš, da v osnovi nimam nobene uporabne ideje, kaj storiti, če ni kvašenega listnatega testa v zamrzovalniku in če istočasno veš, da tega produkta ni v radiju 15 km.... Glede HR proizvodov, ki jih pri nas ni mogoče dobiti....včasih pa so se dobili, bi morda veljajo upoštevati, da na trgih EU lahko prodajajo samo tisti proizvajalci iz držav kandidatk (kar Hrvaška je), ki imajo tako-imenovani oglati pečat. To je pečat, s katerim se potrjuje, da ima proizvajalcev v celoti proizvodnjo in dobavo materialov od EU prekontrolirano in mu EU dovoli, da na njenem ozemlju nudi svoje izdelke. Za to, da proizvajalec dobi oglati pečat, mora imeti tud vso dobavo pregledano....Skratka, če je kak HR proizvajalec, ki še ni uspel dokazati, da kupuje jajca samo od prekotroliranih rejcev perjadi - potem pač ne more dobiti oglatega pečata in potem ne more v Slo prodajati. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 03. jun 2008 15:05:57

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

3. jun 2008 17:05

pa salmonela gor al dol.....pa da ne govorimo, koliko boljši oz zahtevnejši so (v SLO so bili) predpisi stare yuge, ki v veliki meri še veljejo - v primerjavi z EU predpisi. Na Komisiji so baje kar debelo gledali, kako dorečeno je bilo naše označevanje živil oz. deklaracije (po Yu predpisih). Bilo. lp robida

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

3. jun 2008 18:21

Eh ,tiste kore bi jaz tudi imela......katka kaj imaš tisto za ene modelčke,rdeče..... lp goga

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. jun 2008 19:23

Tisto so modelčki v obliki jajčk. Sem jih tako iskala tu za veliko noč, pa niso imeli. Lahko jih narediš kot muffine pa potem obliješ s čokolado in okrasiš ...ali kaj takega. Hotela pa sem jih v bistvu za izdelavo panoramskih sladkornih jajčk, bom imela za drugo leto Kmalu pa sledijo kremšnite s korami, komaj čakam. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

4. jun 2008 16:43

Jaz sem doma v takem koncu, da imamo eno trgovinico ter malce večje markete (ne pa hipermarketov), tako da smo včasih kar omejeni v ponudbi in nimamo večje možnosti izbire. Po moje je ponudba v trgovinah dosti odvisna tudi od povpraševanja. V eni izmed naših trgovin so včasih imeli zelo dobre vegetarijanske izdelke (sojine nadomestke za meso), potem pa so jih nehali prodajati. Vprašala sem, zakaj te robe ne prodajajo več, pa mi je trgovka odgovorila, da se ti izdelki niso dobro prodajali, potem pa je rok trajanja potekel, izdelke so morali nazadnje prodati po pol nižji ceni. Ker vnovičnega povpraševanje ni bilo, jih tudi naročali niso več. Meni se to zdi popolnoma razumljivo. Če ni povpraševanja, je logično, da potem tudi trgovine ne nabavljajo več. Celinski tajpan

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. jun 2008 9:12

Tako so mi uspele moje prve kremšnite (uporabila sem te narejene oblate, ki so super, mimogrede) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. jun 2008 09:13:13

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

5. jun 2008 9:20

Katka, zelo lepe, ne dvomim, da so tudi dobre. Zakaj so pa tako bele? Ali je to smetana? Pozdravček!

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. jun 2008 9:38

Ja, prišlo mi je nekam malo kreme, pa sem delala vse po receptu...smetano pa sem imela že prej stepeno in sem kar vso porabila, tako da je smetane malo več. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

5. jun 2008 9:52

Imela si prevelik pekač, kam si nadev zlila. Kje si pa kore dobila? Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti