Hobotnica

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 2. jun 2008 14:30 | ogledi: 3.362 | odgovori: 5

Priprava hobotnice v pečici mi ni uspela, bila je pretrda.

Lepo ptosim, če jo kdo pripravlja, če bi mi napisal kako naj jo pripravim.

Hvala !

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

2. jun 2008 14:37

Jaz sem jo delala prejšnji mesec.

 

V pekač sem dala malo olivnega olja, čez hobotnico, malo krompirja in dala v pečico.

Ko je hobotnica spustila vodo, sem tekočino odlila in dolila malo belega vina. Še malo zapekla, da je krompir dobil skorjico.

Hobotnica je bila čisto mehka.

Star ribič s Paga mi je povedal, da se hobotnice in lignjev ne sme pretirano spirat s sladko vodo in ne sme se jih med pripravo solit. To se vse soli na krožniku.

Kaj si naredila narobe ne vem.

 

Lp

MM

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jun 2008 15:21

Preden hobotnico pečem pečici ali pod peko, jo, zamrznjeno, vedno kuham kakšnih 20 minut, v zelo malo vode, toliko, da je pokrito dno posode, saj sama spusti precej soka.

Na tistem soku potem prepražim malo peteršilja, dodam poper, malo vina in čisto malo česna ter prelijem čez hobotnico kakšnih deset minut, preden jo neham peči. Mamamia

mamamia

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

3. jun 2008 6:57

Na letovanju na Korčuli sem po receptu lastnice apartmaja pripravila svežo hobotnico, brez spiranja s sladko vodo. Pred peko sem jo samo potolkla s kladvom za zrezke, brez lupljenja, dala v ponev z vročim oljem, poleg pa še nekaj velikih kosov čebule. Ponev mora biti pokrita in jo večkrat na hitro obračamo, da ne bi tekočina izparela. Tako pečemo 20 minut, na najvišji temperaturi. Nato temperaturo zmanjšamo na minimum in jo pečemo do mehkega. Pri tem pazimo na tekočino, če bi preveč izparela, dodamo največ 1/8 dl vode. nonica

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

3. jun 2008 7:20

Ja mamamia, pozabila sem napisat, da je zamrznjena hobotnica vedno mehkejša od sveže.

 

In če sem te prav razumela, hobotnico najprej skuhaš, nato pa jo daš pečt.

Jo pečeš v pečici ali v ponvi na štedlniku?

 

Lp

MM

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jun 2008 9:32

Hobotnico pečem pod peko, enkrat sem jo delala v pečici, in takrat sem pekač prekrila s folijo. Je bila zelo mehka.

 

Pod peko pa mi tudi vedno uspe, da je res mehka, četudi je velika 4, 5, ali več kg. O tem, da se prej malo pokuha, sem prebrala v receptih na enem hrvaškem linku (www.gastronaut.hr), pa tudi v Istri so mi ribiči rekli, da tako delajo.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti