Koroški kulinarični piknik!

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

tema odprta - 2. jun 2008 14:27 | ogledi: 3.437 | odgovori: 27

Vabilo na Koroški kulinarični piknik!

Piknik bo v soboto 21. junija s pričetkom ob 11.00 uri. Vabljeni ste tudi od drugod, ne samo s Koroške, saj več nas bo bolj bo veselo. Prijavite se lahko kar tukaj, da bomo vsaj približno vedeli, koliko nas bo. Vsak naj tudi napiše število oseb.

Organizatorka piknika sta OVČKA in njen mož, ki sta nam priskrbela piknik prostor ob Dravi v Dravogradu.

Imamo torej:

- prostor za piknik- parkirni prostor- elektriko od prvega soseda - hladilnik- gasilske klopi in mize- mrežo za žar velikosti cca 100x60 cm- dve skledi za peko s premerom 80 cm; nista litoželezni, ampak iz jeklene pločevine, zato ne sprejemata in oddajata vonja od prejšnjega kuhanja ali peke- plin in gorilnike za ti dve skledi- bakreni kotliček iz Bosne - kakšnih 10 litrov- nekaj piskrov in kozic za kuhanje kave, kakšnega krompirja in za pogrevanje jedi- dva gola in mrežo za odbojko- tarčo in lok za lokostrelstvo- nekaj malih lopatk za otroke za igranje v mivki....

Drugače pa je prostor zelo lep, na eni stravi je Drava z veliko mivke ob obali, na drugi pa potok - višina vode 10 cm.

Strošek mesa in zelenjave si razdelimo na licu mesta na osnovi računa. Otrok, ki so mlajši od 6 let, ne bi šteli, saj jedo kot kanarčki. Jedli pa bi:

- najprej svinjski vrat ali kotlet v zelenjani omaki s kruhom ali kuhanim krompirjem - druga runda svinjska rulada z zelenjavo, pivske klobasice s sirom, na vsako glavo nekaj čevapčičev in kurjih perutničk, pa nekaj hrenovk za otroke - vse seveda z veliko zelenjave.

To bo pekel ovčkin mož, če pa koga veseli, se mu lahko pridruži, ali speče kaj svojega.

Sadje in kakšno solato, pa pijačo ter sladico prinese vsak s seboj in se da v hladilnik.

Če ima še kdo kakšno vprašanje, lahko mene ali ovčko kontaktira na zs, ali pa kar tukaj, na forumu.

 

 

lp Saša

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

2. jun 2008 15:36

O, to je pa super! Sicer še ne vem, če bom lahko prišla, se pa sliši zelo mamljivo. Na katerem bregu Drave pa? Nad ali pod elektrarno? Se mi je kar zluštalo malo it ribe lovit... Pecenka

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

2. jun 2008 16:46

Ne vem točno, kje je ta plac. To bo ovčka povedala, mislim pa da je tam neka čolnarna, nisem pa sigurna.

lp Saša

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

2. jun 2008 17:20

verjetno je to tisti plac spodaj ob Dravi, do katerega lahko prideš po urejeni potki od Traberg centra navzdol. sama še sicer ne morem povedati a bom prišla ali ne. spadam pa med NEmesojedce. klavdija

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

3. jun 2008 9:16

JEEE! Na piknik kulinarike nismo mogli,zaradi drugih obveznosti,zdaj pa ziher pridemo! Zapiši nas 3, če bo mož fraj bomo pa 4. Se vidimo! jezek

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

3. jun 2008 12:59

A je ovčkin mož iz Raven, star tabornik, ki so ga klicali Polifem?? 

stara

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

3. jun 2008 13:03

TOČNO TA!!! jezek

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

3. jun 2008 13:09

Sem ga videla na slikah od piknika, pa nisem bila sigurna.

Ježek, hvala. By the way - dobro pecivo pečeš (sem ga jedla na birmi)

stara

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

4. jun 2008 14:28

Ježek, super da pridete vsi, jaz bom še tasta pripeljala, mogoče še taščo in še koga. Nas bo verjetno kar enih pet. Stara kaj pa ti? A prideš?

lp Saša

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

4. jun 2008 19:24

Mene je pa ga. Ovcka povabila, ko je prisla k nam v trgovino, naj ji pa tukaj povem,da nazalost tisti dan celi dan delam in tako ne bom mogla prit. Vsem zelim,da se imate kar se da lepo, da vas bo grelo sonce in uzivanciji ne bo videti konca. Lp, Tarja Tarja83

neznan uporabnik

4. jun 2008 22:10

nad dravograjsko elektrarno je nastalo jezero,ki se razliva proti črnečam in avstriskem labodu. če bi prešeren bil korošec , bi sigurno napisal:dežela koroška nima lepšga kraja kot je z okolšno ta podoba raja.se vidimo na obrežju naše drave. *****

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti