Ugriz klopa

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

3. jun 2008 14:01

Začetnica, točno taka beštija. Je pa psička fasala bolezen, sem mislila, da jo bom izgubila, pa je hvala bogu preživela. Posledično pa več ne bo imela mladeži, ker se ta bolezen baje prenaša tudi na potomce.

Petra 1  

član od: 30.1.2008

sporočila: 43

3. jun 2008 17:20

za psa uporabljam obvezno adventix...drži en mesec, in to je to.....čim pozabim dat novega, se začnejo klopi lepit na mojo mrcino. Ko začutim klopa, ga mirno z rokami izvlečem, rano pa razkužim z alkoholom. Moram pa reči, da moj pes sam pride k meni in se toliko časa motovili okoli mene, da klopa poiščem...ker vem, da ga ima...moj Parson Russel terier. poznate to pasmo? Petra 1

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

3. jun 2008 21:30

A ni ta pasma s filma "Maska?"

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

3. jun 2008 22:35

lani ga je dobil sin in to pri kolenu,mož ga je peljal dežurnemu zdravniku.Zdravnica je odstranila vraga in zamisli še je veselo migljal na gazi.Dobil je antibiotik in opazovala sva pik in hvala bogu je let mimo vse vredi ,samo strah se je zavlekel pod kožo in malo z strahom hodim po gozdu!!!!Kupila sem sprej v lekarni in se šricamo in pregledat se je treba!!! senka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. jun 2008 23:06

Črta ločnica

Ni res, da je najboljša metoda vrtenje klopa. Najboljša je (nasvet človeka, ki se s klopi ukvarja profesionalno, znanstveno, in je vsak dan z njimi v stiku) taka pot: v prvih nekaj urah (recimo 3 ali 4), ga s pinceto "požgečkamo, da se dvigne v pokončen položaj in ga s taisto pinceto primemo in izpulimo. To je vse. Verjetnost okužbe je v tem primeru komaj verjetna.

rimljanka - zasebno mnenje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. jun 2008 5:42

HOSS je napisal/a:
Pred kratkim sem kupil kaveljček za odstranjevanje klopov. Do zdaj mi je uspelo vse klope odstraniti v celoti (z glavo), deluje tudi pri zelo majhnih klopih. Poglejte si spodnji link.http://www.youtube.com/watch?v=PnD6x0svOJElp,P.HOSS

hoss ( dobro došel na kulinariko ), kje se dobijo tisti " pajseri " za klope?

ežoj

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

4. jun 2008 7:56

Jaz ga premažem z lakom za nohte in ga zaduši. mišika

HOSS  

član od: 2.6.2008

sporočila: 2

4. jun 2008 12:30

kupil sem ga v Mr. Petu, drugače pa sem zasledil, da ga prodaja trgovina Gali na www.mojpes.net HOSS

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

5. jun 2008 22:44

pred nekaj dnevi kupila tickner, menda je zelo učinkovito. www.panakea.net Lp, B Brgita

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. jun 2008 15:59

HOSS je napisal/a:
Pred kratkim sem kupil kaveljček za odstranjevanje klopov. Do zdaj mi je uspelo vse klope odstraniti v celoti (z glavo), deluje tudi pri zelo majhnih klopih. Poglejte si spodnji link. http://www.youtube.com/watch?v=PnD6x0svOJE lp, P. HOSS

 

Čeprav sem bila sprva malo skeptična in čeprav so absolutno predragi , sem kupila tale komplet kaveljčkov. Obnesejo se res super, neverjetno.  Še čisto male klope pri psu z lahkoto odstranim kar s ta velikim.  Ta mali je izgleda za tiste "človeške" klope.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti