Hemeroidi

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

29. jul 2014 20:45

V Avstriji se dobi Hadensa mazilo, preverjeno pomaga!

kvačkarica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jul 2014 13:46

Zgodba o hemroidih je povezana z zaljučno fazo vsakega recepta na tem portalu. 

 

Če bi Ežoj ne bral nekih prispevkov, ne bi nikoli izvedel za lunetko, tako pa je v svoji generaciji vsaj kar se problematike tiče, večji poznavalec. 

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jul 2014 13:50

Pri nas Hadenso nadomesti mazilo Modelex.  Če je potrebujete za zaključno fazo, je menda dobra proti podočnjakom,  ker hitro omili zadevo in tovrstno mazilo uporabljajo manekenke.  Če bodo Ežoja motili podočnjaki, mu tale prispvek lahko pride še kako prav. 

F r i n a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. jul 2014 18:48

_tisa_ je napisal/a:

Prebrano iz zaupanja vrednega vira (a ni osebno preizkušeno): izrezati krompir v primerno obliko in namestiti za nekaj časa - večkrat...

 

Daj mi povej, v kako obliko je treba "izrezati krompir"????

Eni res čisto vsemu verjamejo ali pa narobe slišijo ali narobe razumejo. 

 

 

 

 

 

 

 

Vanja

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

31. jul 2014 11:53

Handeso sem jaz dobila tudi pri nas. Ampak se ne spomnim kje. Jaz sem se srečala z neprijetnostjo enkrat. Posledica neprimernega spodnjega perila na telovadbi in potem ne takojšnjega tuširanja (je blo treba prej še klepetat in do doma pridet...). V glavnem od takrat izjemno pazim na spodnje perilo in na higieno. Vedno se umijem s hladno vodo po potrebi, prav tako ne uporabljam nobenih mil, ker še dodatno poslabšajo zadeve. Po tistem nisem imela več nobenih težav (upam, da tako tudi ostane).

Lopatka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

31. jul 2014 21:37

Vanja, mene pa skrbi, če mora biti na krompirju še zemlja in koliko.Princip je isti, sve su ostalo nijanse.

F r i n a

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

1. avg 2014 15:26

Frina, kakor si navajena z druge strani (če vam manjka vode - škodit verjetno mal zemlje ne more, koristit pa tud ne).
Sicer so pa v krompirju izgleda neke zadeve, ki dobrodejno vplivajo na celjenje, saj je tudi stisnjen sok iz surovega krompirja splošno poznan in zelo učinkovit za zdravljenje težav oz. ran nekako na sredi poti (želodec).
Vanja, sem imela vtis, da premoreš dovolj izkušenj, da že veš, katera oblika bi ti ustrezala.

_tisa_

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. avg 2014 16:30

Zaupanja vredni viri poročajo, da surov krompir proti hemoroidom pomaga enako, ne glede na to, ali ga gledaš na krožniku ali si ga porineš v zadnjico. Kar se mene tiče, jim bom verjela na besedo. Tisa, čimprej poročaj, ko bo stvar osebno preskušena.

Če že mora biti kaka domača žavba, bi bilo bolj pametno poskusiti s kakšnim netreskovim mazilom z medom ali čemer koli, kar umirja vnetja in lajša bolečine; v krompirju pa ni v omembe vrednih količinah prav ničesar, kar bi delovalo v tej smeri.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 01. 2014 16:32

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. avg 2014 17:44

Limnol, to je zato, ker izrezljan krompir povzroči še večje bolečine in se zdijo "originalne" zanemarljive. Bi rekla, da tale tisin predlog premaga tudi glavobol. 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. avg 2014 18:22

Potem bo bolj kot krompir pomagal čili, pa še primerne oblike je. Seveda na lastno odgovornost.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti