Bazen

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

31. maj 2008 12:06

Da se voda obarva seveda ne drži, ker bi kopališča že po slabi uri od odprtja bazena zapustili vsi kopalci. Mojo dveletnico sem oblekla v kopalke, ki zadržijo vsebino podobno kot plenica; dvomim pa, da bi ne bilo malce oporečno naokoli, če bi šli s testerji opravljat kakšno hitro meritev vsebnosti substanc iz urina.

Končno pa - kar ne vidiš ne boli, hudir je, ko vse že po malem zavohaš....v kopališču mislim.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

31. maj 2008 12:20

Veste kaj piunce? Mislim, da je naša članica namenoma napisala, da spusti v bazenu, ker je vedela, da bo tema zato postala bolj zanimiva.sej je ne?

 

P.s. Vendar, če pomislimo, da nekateri pijejo urinno, sej kar je Proxima rekla drži, urin je lahko zdrav, če si zdrav.

 

 

Anamarija

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

31. maj 2008 14:39

proxima.. popravek - urin je sterilen - dokler je v telesu, takoj ko pride ven iz telesa pa vec ne... pomarandza

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

31. maj 2008 15:16

pomarandza je napisal/a:
proxima.. popravek - urin je sterilen - dokler je v telesu, takoj ko pride ven iz telesa pa vec ne... pomarandza

Tudi ko pride ven, je še vedno sterilen. Je pa zunaj idealno gojišče za bakterije. Prav tako, kot "švic", da ne govorimo o tem, kaj vse ljudje prinesejo v bazen na nogah, pa na bolj skritih delih... (Prijateljica-ginekologinja mi je nekoč povedala, da neverjetno velik delež žensk pride na pregled z ostanki  in z umazanimi nogami na pregled-kaj šele potem nosijo v bazen, kjer jih nihče ne pregleda!)  A ste kdaj opazovali, koliko ljudi se v resnici stušira, preden grejo v bazen? Skoraj nihče...

In čeprav se otrokom res oprosti, je sestava njihovega urina vseeno ista, kot pri odraslem človeku. To pač vzameš v zakup, če greš na bazen, a ne? Mi pač zaradi tega gremo bolj poredko, potem se pa doma temeljito umijemo, pa je.

Lulamo pa v bazen ne. Celo naš 2-letnik pove, da ga tišči in gremo potem na WC.

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. maj 2008 15:54

No, konec koncev je pa urin popolnoma in samo iz sestavin, ki so bile prej v nas, v naših celicah, med njimi.....pred taistimi sestavinami nimamo nobenih predsodkov in se nam prav čisto nič ne gravžajo, ko so tam, a ne?

Samo toliko - morda komu v premislek.

In, lepo prosim, nikar ne trdite, da vsi, ki se ne oglasijo tule, pač lulajo v bazen.

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

31. maj 2008 16:14

Evo, se oglašam, da ne bom obtožena, da lulam v bazen:). Sicer pa dvomim, da bi kdo priznal, da počne kaj takega, razen slončka, pa še tam je verjetno šlo le za provokacijo. Ljudje smo packi in se radi delamo lepše, kot smo v resnici in tako je tudi s temle lulanjem, se mi zdi. andda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

31. maj 2008 16:29

anamarija1 je napisal/a:

Tisti pa, ki to počenja v bazenu bi ga po prstihs šibo, kot v starih časih.

Mogoče bi ga bilo treba kod drugod, ne ravno po prstih ... Atina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

31. maj 2008 16:35

rimljanka je napisal/a:

 

In, lepo prosim, nikar ne trdite, da vsi, ki se ne oglasijo tule, pač lulajo v bazen.

 

Se strinjam z rimljanko- ker se nisem javila na to temo, to še ne pomeni, da lulam v bazene (niti slučajno, itak pa malokdaj grem). Javila se nisem zato, ker se mi je zdelo vprašanje čisto po pravici povedano skrajno neumno. V čem je tukaj sploh poanta (pa resno sprašujem)?

Lep dan in veliko se smejte

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

31. maj 2008 16:36

andda je napisal/a:
Evo, se oglašam, da ne bom obtožena, da lulam v bazen:). Sicer pa dvomim, da bi kdo priznal, da počne kaj takega, razen slončka, pa še tam je verjetno šlo le za provokacijo. Ljudje smo packi in se radi delamo lepše, kot smo v resnici in tako je tudi s temle lulanjem, se mi zdi. andda

 

 

 Kdo pa bi priznal? Nihče (sploh, če ga poznamo)...

Lep dan in veliko se smejte

minja  

član od: 8.12.2007

sporočila: 41

31. maj 2008 17:01

Oj, tudi mi ne lulamo v bazen, poleg tega pa ima se moj majčken bazenček kar nekaj filtrov. Veliki turistični bazeni pa imajo po mojih vedenjih tudi stalno kontrolo kvalitete vode torej je panika kar odvec. Otroci osveščenih staršev imajo tudi posebne hlačke, Pri tej vročini so bazeni prav krasno osvežilna zadeva. Grem v bazen Lp M minja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti