Kaj k mesu na roštilju

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

5. jun 2008 20:24

Zame pa je glavni čar roštiljanja preprostost priprave jedi in se tega vedno držim. Meso vzamem brez kosti, tako, da je prej pečeno in ni potrebno pazit na surovost ob kosti. Čevapčiči in pleskavice so bolj kompaktni, če jih zamesimo dan prej, ostala mesa, pa lahko gredo brez nadaljnega nezačinjena na roštilj in jih po pečenju malo pomažemo z zeliščnim maslom in začinimo po okusu. Seveda je marinirano meso v redu. Poleg mesa še spečemo kakšno bučko ali malancan, ostala zelenjava (paprika,paradižnik, čebula, redkvica, kumare) pa gre na mizo večinoma sveža. Ajvar je vedno na mizi, včasih še kajmak ali čebula v smetani. Je že s pripravo tega dovolj dela in če nimaš ekipe pomočnikov časovno ne izide. ati zlati

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jun 2008 22:26

Mi zraven ponudimo še belokranjsko pogačo in pa belokranjsko belo, seveda. Atina

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

6. jun 2008 7:45

Polento, ki jo na žaru malo zapečeš, da dobi okusno skorjico. macadamia Sporočilo je spremenil(a) macadamia dne 06. jun 2008 07:45:48

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

6. jun 2008 10:22

Atina, a je prosim recept za vašo belokranjsko pogačo v bazi? Jedla sem jo samo enkrat, a še vedno je nisem pozabila. Bila je res nekaj posebnega, zato bi rada vedela njen originalni recept. Ps. Vem, da to ne spada v to temo, a zdaj je bila prilika, da vprašam. Lep dan želim vsem! daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 06. jun 2008 10:23:36

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

6. jun 2008 21:12

Jaz imam pa eno vprašanje tukaj za vas ,ker vem da mi boste znali svetovati.V nedeljo imamo piknik-žar ,pa mi je ena kolegica že danes prinesla začinjene ražnjiče ,pa me zanima kako jih naj shranim,ker ne morem imeti že jutri piknika.Hvala za vaše nasvete!

lp

marjeta10

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. jun 2008 21:30

daga je napisal/a:
Atina, a je prosim recept za vašo belokranjsko pogačo v bazi? Jedla sem jo samo enkrat, a še vedno je nisem pozabila. Bila je res nekaj posebnega, zato bi rada vedela njen originalni recept.
Originalni recept je tudi tukaj: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4149 Jaz sicer delam "po občutku", pa ponavadi namesto kumine in soli potresem s sirom, sezamom, makom, lanom ipd. Ko hočem original, naredim pa s kumino in soljo. Atina

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

5. jul 2008 21:43

Ker se nam jutri obeta meso na žaru, pa da ne odpiram nove teme, vas prosim za nasvet: radi bi spekli bučke na žaru. Enkrat sem jih narezala čisto na tenko pa so se presušile, enkrat bolj na debelo pa so bile še trde ali pa že sežgane.  Torej kako naj jih narežem, da bodo ravno prav debele?

Hvala.

marelica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. jul 2008 21:55

Nekje vmes torej. Predvčerajšnjim sem jedla za mezinec debele rezine. Ko pečene malo psotojijo (nekaj minut), se lepo zmehčajo in so red dobre, vse, kar potrebujejo, je malo soli. No, kakšn azačimba ni prepovedana.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jul 2008 15:11

Marelica, naredi tako kot pravi rimljanka. Za apgrejdiranje bučk je pa fino, če na pečene bučke daš malo ne-preveč-slanega sira in malo horgoške paprike in vse skupaj premešaš. Jaz za ta manever uporabljam kakšno Philadelphio (glavno, da je belo, ne preveč slano in da se maže). Tako pripravljena zadeva je super na roštilju, ko se smetana topi, lahko pa tudi ohlajene bučke in smetana+paprika uporabiš za kak namaz na kruhu. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti