Torta avto

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

1. jun 2008 21:41

No sedaj pa lahko povem,je bila kar dobra, polnila sem jo z rastlinsko smetano  v katero sem vmešala želatino ter nutelo,

biskvit sem naredila - biskvit ki nikoli ne pade dol- iz baze , na katerega sem dala narezan ananas še prej sem ga pa namočila z sokom od ananasa, mal sem se bala glede kombinacije ananas - nutela pa gre super skupaj ,

bila je kar kompaktna in tudi dovolj sočna, čeprav sem se bala da se mi bo sesedla, ker sem porabila vso tekočino iz pločevinke.

moji so šli naprej z avtom, k moževemu nečaku , ki je imel 11 let, jaz pa sem šla kasneje z vozičkom, ker ni preveč deleč, med tem časom so že pojedli srednji del avta, tako, da  je bil avto sestavljen skupaj , in so mi ga reklamirali,

lp

sladkajmo se

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

1. jun 2008 21:59

Mizarka, za koliko kosov približno je pa bila ta torta? In kako velika (v cm, če lahko)? Nimam občutka, kako velik avto moram spečt, da bo dovolj za 30 oseb...

čoko

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. jun 2008 8:39

Moj avto je bil izdelan s pomočjo modelčka, ki pa najbrž ne zadostuje za 30 oseb- je bolj klasične velikosti.

Po moje bi morala narediti najprej spodnji del iz klasičnega pekača s kakšnimi 8 jajci, zgornji del pa bi jaz spekla ravno tako v klasičnem pekaču le s kakšnimi 3 jajci in bi pečenega prerezala  navpično, tako da bi en del bil rahlo večji kot drugi( tisti del kjer so šipe , ki gre malo postrani)

lp

sladkajmo se

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

2. jun 2008 12:33

Ja, saj približno tako razmišljam. Ali pa bom mogoče naredila eno veliko oglato torto za podlago (cesta in travnik) in gor en manjši avto, to bi pa moralo bit dovolj...

čoko

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. jun 2008 14:00

Ja čoko, tako bo super. Spodaj narediš klasično torto, zgoraj pa lahko iz mase za oblikovanje 3D tort narediš avtek in ga oblečeš v marcipan (ne vem kako boš delala, če boš s tičino ali ne). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

2. jun 2008 14:33

 

Ooooo, kako lepa in simpatična tortica

 

Lp

MM

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

2. jun 2008 15:41

Katka lopatka, mislim, da bom kar s tičino, ker marcipana nobeden ne mara pri nas. Kako veliki koščki biskvita pa so lahko pri tisti masi za 3D? Zdaj razmišljam, da bi si naredila en kalup iz trše alu folije in noter zlagala kose biskvita (recimo kaka 2x2 do 3x3 cm- misliš, da bi šlo?), kremo, sadje, pustila malo ohladit, potem bi pa folijo enostavno olupila dol, pomanjkljivosti zapolnila z masleno kremo in oblekla v tičino...

Joj, čisto me je prevzela ta ideja o avto-torti. Vsi nasveti in ideje še vedno zelo dobrodošli, tortica je v planu za čez 3 tedne...

čoko

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

2. jun 2008 16:28

Zelo lepa torta. Moj nečak ima naslednji mesec 3 rojstni dan in je nor na avtomobile, zato bi mu jo rada naredila in me sedaj zanima kje se kupi tak model za torto. Hvala za odgovor. tadeja 13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti