Končno toplo

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. jun 2008 23:23

Mi gremo pa letos z avtodomom v Makedonijo (na pol službeno), potem v Črno goro kajtat, pa počasi ob obali nazaj domov. Pa še večkrat po malem kakšen skok na morje, pa Kranjska gora nas je zadnja leta polna, da o Trenti sploh ne izgubljam besed... Bi kar šla!

 

Mamamia, kaj pa v Siriji si že bila? Mene tavečja že nekaj časa nagovarja, ne vem, čuden otrok, od kod ji take ideje?

Pa NY sem tudi tamalima obljubila enkrat (možu se ne ljubi po mestih vandrat, me ciganke pa komaj čakamo, da lahko kam zgasnemo), daj povej, a si imela v redu hotel? In koliko si dala za karte? Jaz sem bila tam pred ene 15 leti, pa se bojim, da tisti hotel (en usran, drag hotel v čistem centru) ne stoji več, pa tudi če stoji, me več ne zanima...

 

Eh, itak imam vedno toliko enih ciljev, pa toliko poceni kart najdem na internetu, samo kaj, ko je treba tudi delat, ne samo po svetu hodit...

jasna

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

16. jun 2008 23:48

Pa nas gre res veliko na Pag. Mi gremo 19.7. Me pa zanima kaj počnete, da imate tolk dopusta ? LP,Rmeli Rmeli

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. jun 2008 0:01

Tudi mi gremo na dopust že v petek, 20.6., in sicer kar v Terme Olimia .......tam je otrokom zelo všeč, pa tudi midva si razmeroma odpočijeva, kolikor se pač da s 3 majhnimi otroki ..... po svetu se bova pa potepala, ko bodo otroci zrasli.................. katjushka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jun 2008 9:53

jasna 1, v Siriji še nisem bila, ta država skupaj z Jordanijo še čaka v vrsti, je še nekaj drugih prej. Pa eno čudno navado imam, vedno se še vsaj enkrat vrnem tja, kjer sem že bila, se celo večkrat zgodi kot da grem nekam, kjer še nisem bila...

 

Za karte za NY sem dala 430 evrov, British airways, z Dunaja preko Londona  (prestop) v NY in po isti poti nazaj. Tele karte so bile sicer še cenejše (395), a so Emirates ukinili linijo in sem morala doplačati za nov let. Sicer pa imaš kart od 460 do 500 evrov kar precej (jaz gledam kar preko našega www.lastminute.si, ti pa alahko kakšna agencija najde tudi solidno kombinacijo leta in letala).

Stanovala sem v 32 vzhodni ulici, med Madison in Par Avenue, torej dve ulici od Empire State Buildinga. Strogi center torej, idealno izhodišče za vandranje, saj sva s hčero pretežno hodili peš.

Hotel je bil sicer majhen, a izredno čist in urejen, in poceni (192 dolarjev na noč za dve osebi, s taksami in turistično takso za dve osebi, seveda brez zajtrka; ampak za 15 doalrjev sva v sosednjem kafiču tako zajtrkovali, da sva bili še ves dan siti).

Trenutno je pa NY sploh poceni zaradi razmerja evro - dolar (1:1,56). Če greš z otroki - izredno poceni je elektronika, ipodi, fotoaparati, igrice, računalniki in kar je podobne šare, na katero padajo mladostniki).

Da o cunjah in obutvi sploh ne govorim.

Če te bo zanimalo, ti lahko na ZS pošljem kaj več, sploh pa, kako prihraniti pri ogledih in še kje.

 

Pozdrav, Mamamia

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. jun 2008 10:19

Kdor ni bil v Buhari, Samarkandu in Isfahanu ni bil nikjer ( menda še velja, jaz nisem bil nikjer ). Mamamia ti boš verjetno prečrtala Isfahan, baje zelo lepo mesto s največjim trgom na svetu .

Glede ZDA: NY je trba videt, vendar nič lepo mesto, veliko so lepši Chicago in St. Louis ( posebej slednji ), zdi se mi, da ni razlike v vozovnici iz Evrope.

ežoj

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. jun 2008 10:52

V Turčijo grem letos že petič, in sicer konec avgusta, za 14 dni. V sredi oktobra pa je na vrsti Egipt.

Če katero kaj zanima iz Turčije, naj se mi javi. Lahko tudi na zs.

 

Kyara

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. jun 2008 11:11

Kyara, oktobra grem službeno v Turčijo (prvič) in sicer v Beleku imam konferenco. Želim si malo podaljšati bivanje tam, zato me zanima, kakšne so kaj možnosti za izlete od tam in kakšne so cene (sem že gledala po internetu in dobila neke informacije, ampak če kdo že kaj ve, še bolje). Verjetno bi stanovala kar tam v istem hotelu v Beleku in hodila na izlete, lahko tudi večdnevne (recimo Kapadokija). Rada bi si ogledala tudi glavno mesto, ki pa je precej daleč, zato ne vem, kako bom to izvedla. Za rent-a-car mi je malo sumljivo tam ga vzet. Ma se moram še organizirati... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. jun 2008 11:22

Mamamia, te držim za besedo za kakšno isfahansko dobroto. No, ko se boš pa namenila v Jordanijo, me pa kontaktiraj. Poznam super lokalne vodiče, domačine, se razume. Je pa Jordanija čudovita. fresh

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

17. jun 2008 12:11

Naslov te teme je prav hecen,te dni sploh ni toplo ko sem začela brati vidim da pišete o dopustu..Mi bomo šli na morje-vsaj upam. golubić

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

17. jun 2008 12:36

na morje v bundah namesto v kopalkah reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti