Piknik

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. maj 2008 20:37

Mi smo imeli lani piknik za okoli 50 ljudi + otroci. Za pijačo, pecivo in zelenjavo smo sami poskrbeli, za meso pa smo zaposlili mesarja. Naročili smo mu, koliko ljudi bo, kakšno meso želimo in on je prinesel vso meso in velikanski roštilj s sabo pa še 3 termo posode. Pa začinil je tudi sam in poven van, bilo je božansko. Kruha je šlo zelo malo, zelenjava je ostala, meso pa je ostanek odnesel nazaj in obračunal. Pa še ponfri je pekel in ko smo šli na obračun k njemu, je vso meso in delo skupaj prišlo samo 200€. Z toliko ljudi in 2x je pekel, se mi ne zdi dosti. Imeli pa smo kotlete, vratovino, čevapčiče, perutničke in ene njegove mini klobase za 3 grižljaje, ki so bili božanski. Pa še delal je vse sam, mi pa uživali.

Smo naredili vse v stilu samopostrežnega bufeta, tudi velikanski hladilnik s pijačo in seveda vodo. Vsi so bili zelo zadovoljni, še najbolj pa mi, hehhe.

Kyara

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

29. maj 2008 22:06

Anonimis, sej huzarski krapki, rafelo kroglice itd. so super. Samo malo prevč packanja (vsak košček posebaj). Sicer me ne moti, samo nisem ravno "pr tahitrih" (tak bolj počasen človek :) ) fleur

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

30. maj 2008 7:14

Kyara, kje pa si našla tako pripravnega mesarja. Jaz bi ga tudi najela. lp rolada

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. maj 2008 9:24

rolada je napisal/a:
Prosim za recept : jajčevci v sojini omaki Kaj lahko? Da bi bilo nekaj novega. lp rolada

 

Jačevce umiješ in obrišeš, odrežeš pecelj in tiste liste na vrhu. Nič jih ne lupiš, kar z lupino vred jih narežeš na kocke. Te opečeš na olju, da so zlato rjavo zapečene, potem jih shraniš na toplem. V isti posodi potem na olju (malo ga doliješ, ker ga jajčevci sproti popijejo) segreješ sojino omako, malo riževega kisa ali pa navadnega, če nimaš riževega, nekaj strokov sesekljanega česna, dodaš žličko ali dve sladkorja in ko to zavre, dodaš še jajčevce, temeljito premešaš in zadeva je gotova. Lahko se je topla z rižem ali pa dobro ohaljena kot priloga k jedem z žara ali kar tako. Lahko jih tudi potreseš s sesekljanim koriandrom ali malo malde čebule. Po želji lahko jajčvcem med peko dodaš tudi malo ingverja.

 

Mamamia

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. avg 2013 17:46

Da ne odpiram nove teme - koliko se vam zdi zadostna količina kruha na osebo za piknik, ki bo trajal 4-5 ur?

Na eni od prejšnjih strani sem prebrala 10-12 dkg, kar se mi zdi odločno premalo, verjetno se je avtorica zmotila.



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 14. 2013 17:46

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. avg 2013 18:28

Zadeva je preprosta: če imaš malo mesa moraš imeti več kruha :) je pa tudi res, da se zadnje čase je vse manj kruha. V tej sezoni sem imel kar nekaj piknikov in vedno se je pojedlo zelo malo kruha. Bolj pomembno je , da imaš dovolj prilog, solat ,itd. pa seveda piva in ostalih tekočin.

hedonist

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. avg 2013 19:04

Računaj takole - na vsako rundo mesa bo ješč človek pojedel en kos kruha. Dame, ki so neprestano na dieti, ga bodo manj ali nič - za njih kruh kompenziraš s palčkami korenčka, paprike itd; mladci in možje ga bodo pač malo več. Če imaš veliko solat in drugih prilog, bo seveda tudi šlo kruha manj, sploh, če so zraven krompirjeve, riževe solate ali take s kako drugo kašo.

Če boste kruhove rezne popekli na žaru, ga bo pa seveda tudi šlo malo več, ker je pač dober in izgine po grlu, da sam ne veš kdaj.

 

Saj vem, da ni bila ne vem kaka pomoč - ampak težko je takole v kilah povedati, koliko ga kupi. Ampak jaz se ne boi preveč vznemirjala, če vzameš kako kilo več in če na koncu ostane in je prav nihče noče vzeti s seboj, jo pa lahko tudi daš v skrinjo za kako krizo v nedeljo zvečer.

Sonja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

14. avg 2013 20:59

Mi smo imeli konec julija piknik od 15. ure pa tja do 1.zjutraj, bilo nas je 20 odraslih, pa ne vem, če smo pojedli 4 kg kruha. Imeli pa smo precej zelenjave na žaru in nekaj solatk, tako da tudi sama ugotavljam, da nam zadnje čase kruh vedno ostaja. Po polnoči smo sicer "navalili" na meso, ki smo ga popoldan pekli na žaru in ga pojedli hladnega, brez kruha. Je prav pasalo. Je pa šlo ogromno piva, poskusno narejenega doma, vino tudi ni šlo najbolj v promet, zato pa smo po 23. uri spraznili 2l jegra. Čudno, torte pa nam v primerjavi s kruhom ni ostalo nič.

Torej, ne pretiravaj s kruhom, mislim, da bodo tri rezine na osebo čisto dovolj. Koliko pa je to v dag, pa ti žal ne vem povedati.

Tudi jaz sem kruh, ki nam je ostal, zamrznila, že narezanega pa sem zmlela v drobtine.

kača

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. avg 2013 8:37

Hvala vsem za odgovore in nasvete. Se kar strinjam z vsemi Prinesla bom 40dkg kruha na osebo (nekaj bom tudi sama spekla), kar ostane gre v skrinjo. Solate bodo samo zelenjavne (kumarek paradižnik...). Saj vem da vedno pretiravam, je pa nerodno, če si za nekaj zadolžen in je potem premalo.



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 16. 2013 08:38

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

16. avg 2013 9:39

Kako smo si različni. Meni ni nikoli nerodno, če je česa premalo. Se mi prav fino zdi, da sem pripravila "ravno prav" hrane. Ali pa, da se vse poje, ker sem okusno pripravila  

Pač se gostje preusmerijo na drugo jed, če česa zmanjka, ponavad noben ne komplicira, vsaj pri nas ne.Me pa zelo zmoti, če ostaja preveč hrane, to pa! 

JanisJoplin jaz bi na osebo računala polovico manj kruha, ampak to je moje mnenje in količine za našo družbo.

Vilma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti