Piknik

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

29. maj 2008 13:28

Ta beseda ajnfoh mi je ful všeč. Najbolj ajnfoh je priti na piknik in uživati. Za organizatorja pa je to podvig, če ti uspe vsaj približno zadeti količine hrane, da ti ne ostane še za zidarje. Mož prireja priknik ob svoji 50 letnici za cca 60 ljudi. Mi še ni jasno kako bomo to izpeljali?! Najprej baje golaž, nato odojek in žar, veliko zelenjave, sadja, malo peciva in veliko veliko pijače. Količine? Še ne vemo. Me kar malo zmrazi, kjub vročini. Lp rolada

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. maj 2008 13:31

Čuj rolada po vseh kriterijih to ne spada več med piknike. Toliko ljudi pa razno razne hrane... Niti najmanj vama ne bo ajnfoh. Aja pa pomoč si dobita!!! Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. maj 2008 13:41

Ne vem no, ampak na vseh piknikih, na katerih sem bila, je bilo na koncu hrane objestno preveč, vsi pa smo pogrešali navadno vodo.. Voda! Vendelina jr.

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

29. maj 2008 13:46

Voda pa bo iz pipe v neomejenih količinah

stara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. maj 2008 14:22

Jaz računam po kosih, takole "od oka". Po en biftek in kotlet na osebo, pet čevapov, eno pleskavico, tri perutnice in tri kose svinjske ribice v slanini, pa po 10 dkg govedine (za peko koščkih in se potem da to na zelenjavo). Doslej se mi je povprečje še vedno izšlo, saj vsi ne jedo vsega (svak in mož pojesta bifteke, kotlete in pleskavice, otrokom ostanejo čevapi in perutnice...).

 

Imam pa v posodi še vedno malo zlate rezerve, če bi zavladala kaka dodatna lakota, pa doslej ni bilo potrebe po načenjanju rezerv, četudi smo delali piknike za 60 ljudi (no, pri taki količini ni šlo brez kozlička in odojka). Potem rezervo lepo zamrznem in jo sproti porabim za kakšno kosilo (čevapov nikoli ne spravljam, bolj ostao meso).

 

Zelenjava je pri nas bolj spremljava, mora pa biti dovolj jajčevcev v sojini omaki s česnom ter bučk z mlado čebulo v marinadi.

 

Pa džuveč riž, jasno.

 

Mamamia

 

 

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. maj 2008 14:44

Stara, če imaš vodo, potem si na konju. Hrane boš v vsakem primeru naredila preveč. Če bo kaj ostalo, ti kar sem javi, mi radi pomagamo.... Vendelina jr.

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

29. maj 2008 14:58

Prosim za recept : jajčevci v sojini omaki Kaj lahko? Da bi bilo nekaj novega. lp rolada

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

29. maj 2008 18:46

No, pa bom še jaz vprašala za kakšen nasvet :) Čez 2 tedna planiramo razredni piknik (+ starši, cca. 150 ljudi.. kdo in kako bomo to speljali nimam pojma, ampak pravijo da bo že nekako). Vsak naj bi s seboj prinesel nekaj. Predvsem kakšna peciva, prigrizke. Toda problem je v tem, ker ne vem kaj speči. Imate morda kakšne izkušnje, kaj se najbolje obnese v vročih dneh, da je lahko zunaj, po možnosti dokaj hitro pripravljeno v sorazmerno velikih količinah? fleur

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

29. maj 2008 19:41

Čao, na moje pikniku prejšnji vikend je šlo za 35 oodraslih+10 otrok cca 15 kg mešanega mesa za žar in ene 7 kg pečene zelenjave (gobice, paprika, paradižnik, bučke, čebula) + sveža zelenjava in pet kg mesa + zelenjava za bograč, kruha pa zelo malo. Jedli smo torej dvakrat. plus vse sladke zadeve, velika torta in sadje. pijače tudi bolj malo, izgleda, da ni šlo več v polne želodčke. sem pa imela velike težave, ko sem računala koliko česa. No, očitno sem kar dobro preračunala oz. bolje rečeno zadela, čeprav sem res računala, da bo ostalo, pa ni. No, razen tega, da imamo sedaj polno skrinjo kruha.... je bilo pa res zelo zelo okusno, kolega je res zrihtu zadevo v nulo in po moj je bil tudi to malo vzrok, zakaj je toliko šlo. Lep pozdravček, S.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

29. maj 2008 19:44

Čao, fleur, naredi kakšne huzarske krapke, rafaelo kroglice, sadno skutno pito, še najboljše pa košaro sadja, ker najbrž bo pigrizkov še preveč...načeloma se pa samo izogibaj čokoladi in bo vse super. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti