Vse za arabsko kuhijo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. dec 2009 14:39

slepakura je napisal/a:
Kar se tice harisa, informacije iz prve roke: - harissa je pasta - harisse je sladica - harris je jecmen, skuhan in zmiksan v pasto, ki se ji doda zacimbe po zelji  slepakura

In še: Haris  To je pa ime.

Če ti torej natakar Haris postreže harisso in hais z začimbami v glavni jedi in harisse to sladico, je obrok (skoraj) popoln.....

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. dec 2009 15:10

Ja, ampak mora imeti dolge, ravne in kosmate noge (Haris namreč :)))))), potem je pa čisto popoln obrok :))))))))))))))

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. dec 2009 15:45

proxima je napisal/a:
Ja, ampak mora imeti dolge, ravne in kosmate noge (Haris namreč :)))))), potem je pa čisto popoln obrok :))))))))))))))

 

JAAAAAAAAAAAAAAAAA 

Mamamia

 

mamamia

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

8. dec 2009 16:33

Saj kosmatih nog skoraj vec ne najdes. Ce ima pa se dolge in ravne, potem sploh ni nujno, da je Haris! slepakura

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

8. dec 2009 18:12

fresh je napisal/a:
Proxima, v "tandoori paste" gre sveži čili ter čiči v prahu in česen, poleg tega pa še ingver (nastrgan, ne v prahu), limonin sok, jogurt in garam masala. Vse to sestavlja osnovno pasto, s katero premažemo piščanca, ga mariniramo in šele potem pečemo. Potem pa vsaka kuhinja vrže še kaj svojega na piščanca (nekje od kardamoma do muškatnega oreščka). Tako, da ne velja mešati harisse in tandoori marinade, ker se zna v kupljeni verziji harisse znajti še kakšna druga začimba, ki v osnovi z indijsko kuhinjo nima nič. fresh
V tandoori pasto gresta poleg naštetih začimb še obvezno koriander v zrnu in laški kumin, pa kurkuma in paprika za barvo, kolikor poznam indijsko kuhinjo, kardamom in muškat v tandoori ne gresta. Od tekočih sestavin pa vinski kis in olje, premešaš suhe sestavine s tekočimi in to lepo pražiš, da se poveže, šele to pasto se potem meša z jogurtom. Piščanec se čisto lepo speče v pečici na maximalni temperaturi ali grilu, trik je, kot je že fresh napisala, da meso zarežeš in ga dovolj dolgo mariniraš. Ultra trik pa je, da nekaj marinade prihraniš in med peko meso še enkrat premažeš. Njami! strelka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. dec 2009 19:56

Dobila sem arabic mix masalo iz Dubaja. Ali jo poznate in če jo, kje jo uporabljate? Sestavin ne piše na vrečki, po preizkusu kančka začimbe pa tudi nisem preveč pametna, razen da je pikantno pekoče. hvala, župca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. dec 2009 21:36

slepakura je napisal/a:
Saj kosmatih nog skoraj vec ne najdes. Ce ima pa se dolge in ravne, potem sploh ni nujno, da je Haris! slepakura

 

Najdeš, najdeš,  z malo športne sreče ...., je pa res da se mnogi depilirajo. In evo od Harisa - Harisse ...

 

Mammaia

mamamia

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

9. dec 2009 5:11

župca je napisal/a:
Dobila sem arabic mix masalo iz Dubaja. Ali jo poznate in če jo, kje jo uporabljate? Sestavin ne piše na vrečki, po preizkusu kančka začimbe pa tudi nisem preveč pametna, razen da je pikantno pekoče. hvala, župca
Masala je mesanica zacimb. Arabic mix massal je kolikor hoces, pa vsaka je drugacna. Odvisno od proizvajalca in namena (in od kuharja), pa seveda od regije, kjer se pripravlja. Meni je najbolj vsec fish massala. Ce je suha, naredis pasto (dodas limono, olje,..) in v njej nekaj casa "pacas" ribo in potem jo speces. Tako vsaj jaz. Sicer pa teh mesanic ne uporabljam prevec pogosto. slepakura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti