Vse za arabsko kuhijo

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

7. dec 2009 13:18

fresh je napisal/a:
Se dobi, terakota. Drugače pa je harisa pasta, narediš pa jo iz svežega rdečega čilija in svežega česna, ki ju zmelješ skupaj z olivnim oljem v pasto. fresh
Aha, hvala, potem se dela kot mešanice v Indiji, ker to mi je pa malo bolj poznano. Mora biti pa hudo:))) super, še božička nahecam za mikser, ker moj palični odpove ob takih priložnostih, pa je... pa lep dan! terakota

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

7. dec 2009 13:48

Preverjam, da ne bom zivela v zmoti! slepakura

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. dec 2009 13:59

Proxima, v "tandoori paste" gre sveži čili ter čiči v prahu in česen, poleg tega pa še ingver (nastrgan, ne v prahu), limonin sok, jogurt in garam masala. Vse to sestavlja osnovno pasto, s katero premažemo piščanca, ga mariniramo in šele potem pečemo. Potem pa vsaka kuhinja vrže še kaj svojega na piščanca (nekje od kardamoma do muškatnega oreščka). Tako, da ne velja mešati harisse in tandoori marinade, ker se zna v kupljeni verziji harisse znajti še kakšna druga začimba, ki v osnovi z indijsko kuhinjo nima nič. fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. dec 2009 14:07

Sem že v formi za debato o mešanicah začimb... Sem ravno pošiljko raznih masal iz Indije dobila, že tudi uporabila.

Tandoori piščanca sem nedavno delala, žal samo po začimbah "tandoori", te peči žal nimam.... Bi jo pa bilo za imet, ko se naan tako lepo na stenah opeče, ko ga fliknejo v to peč, da ga ne bi "valjala" po naših teflonskih posodah kot izhod v sili...

Mamamia

 

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. dec 2009 14:13

Jaz dam zraven čilija in česna ponavadi še svež ingver in malo limoninega soka, drugo izpustim, ker sicer pride premokro, čeprav pečem v pečici na maksimalni temperaturi, ki mi potegne. Ja, fino bi bilo imeti originalno pečico, po možnosti v kakšni outdoor kitchen, kar so itak moje sanje...:))) lp, proxima

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. dec 2009 14:22

Najboljši domači rezultat se doseže z litoželezno ploščo. Kakšni stari babičini litoželezni ponvi odbijemo ročaj. Ponev segrevamo pri najvišji temperaturi kar nekaj časa, lahko tudi na štedilniku, medtem pa peklensko zakurimo pečico. Da se potem pišče (ali druge sestavine) ne žge, lahko vse skupaj polžimo na posteljico iz nalistane čebule. Pečemo pod žarom in vmes obrnemo. Proxima, poskusi tako, da v meso malo zarežeš, potem pa marinado dobro vmasiraš v te reže (pa z rokavicami prosim, da me ne bo katera lovila, ko jo bo bolelo- svojo šolo bolečin od čilija že imam za sabo), pred peko pa odvečno marinado rahlo obriši s papirnato servieto. Meso je fantastično sočno. Zunanja kuhinja- da, lepo prosim! In tudi bo, upam, da že zelo kmalu! fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. dec 2009 15:00

Pri nas bo kmalu, spomladi ... mamamia

mamamia

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

8. dec 2009 7:17

Kar se tice harisa, informacije iz prve roke: - harissa je pasta - harisse je sladica - harris je jecmen, skuhan in zmiksan v pasto, ki se ji doda zacimbe po zelji slepakura

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. dec 2009 9:39

slepakura je napisal/a:
Kar se tice harisa, informacije iz prve roke:- harissa je pasta- harisse je sladica - harris je jecmen, skuhan in zmiksan v pasto, ki se ji doda zacimbe po zeljislepakura

 

Ma nisi ti slepakura, ko tako z odprtimi očmi in ušesi hodiš naokoli ... Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti