Radioaktivna hrana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. maj 2008 15:43

Sara moja, nihče ti nič noče. Opozarjamo samo na razliko med KVAZI znanostjo in tistimi, ki nam jo prodajajo, ter med znanostjo. Na nas je, komu verjamemo ali nasedemo, če nismo toliko podkvani, da bi lahko sami dobro poznali te zadeve. In mene zaenkrat prepriča znanost oziroma dejstva, kot jih na primer naniza proxima, tebe pač tisto, kar zapiše nekdo v Auri.

Tukaj o tem pač debatiramo in nizamo svoja mnenja. Tako res ni potrebe, da si kar nervozna, če vsi takoj ne vzamemo za sveto resnico nekaj, kar nas ne prepriča in drugi to tudi z argumenti izpodbija.

Ti si pač bolj previdna in dovzetna za take stvari, vidiš v stvareh nekaj, česar drugi ne. Ljudje se pač bojjo tistega, kar ne poznajo. A dokler so med nami taki, ki nam določene stavri prepričjivo in dokazljivo pojasnijo, smo lahko samo veseli. In manj prestrašeni.

Lahko pa to spregledamo in delamo paniko še naprej.

 

Aja, ena anekdota v zvezi s takimi rečmi: baje kisle kumarice povzročajo raka. Ker so namreč razisakve pokazale, da so vsi, ki so doslej zboleli za rakom, vsaj enkrat v življenju jedli kisle kumarice. Ergo?

 

Mamamia

 

mamamia

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

28. maj 2008 16:59

Pravijo, da bo DHM-ju cena še zelo zrasla. Pa da ne bo kdo iz panike delal prevelke zaloge. lp robida

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

28. maj 2008 17:55

"ZASTRUPITEV Z VODO Tekočina znotraj celic in medcelična tekočina imata pri običajnih okoliščinah isti osmolarni pritisk. V celici je kation K+ (Kalij), zunaj celice pa je kation Na+ (Natrij). Neravnovesje med tekočinama je ponavadi posledica spremembe koncentracije enega od Na+ ali K+. Nivo natrija v telesu regulirata aldosteron in ADH (antidiuretic hormone). ADH regulira elektrolite v dodatno celično tekočino z reguliranjem absorbirane količine vode in sicer z oddaljenimi zvitimi cevkami in z zbiralnimi cevkami ledvic. Aldosteron regulira dodatno celično tekočino s količino natrija reabsorbiranega v kri iz ledvic, obrnjeno direktno vpliva na količino vode reabsorbirane s filtriranjem. Določene okoliščine lahko kasneje rezultirajo v zmanjšanju koncentracije natrija v medcelični tekočini. Na primer: med potenjem koža izloča tako natrij kot vodo. Oba sta nadomeščena z navadno vodo. Ti pogoji hitro rezultirajo v zniževanju koncentracije natrija. Znižanje koncentracije natrija v medcelični tekočini znižuje osmozni pritisk medcelične tekočine, zaradi česar nastane vodni padec med vmesnim in medceličnim prostorom. Voda se premika iz vmesnega prostora v celice, zaradi česar lahko pride do dveh posledic, ki sta lahko zelo resni: - Prva posledica je povečanje količine vode v medceličnem prostoru, kar imenujemo "overhidration"kar ima razkrojevalni značaj za živčne celice. Zgodi se, da pride pri močni "overhidraciji" do nevroloških simptomov kot so nekontrolirano gibanje, tresenje, nemir, koma ali celo smrt. - Druga posledica prehoda tekočine je pomanjkanje tekočine v medceličnem prostoru, kar vodi k zmanjšanju pritiska v medcelični tekočini. Pri tem se zgodi, da se tekočina premakne iz plazme, zaradi česar se zmanjša količina krvi in posledično cirkularni šok." lp, vanjatajnsek

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

28. maj 2008 18:01

Ne berem Aure, to sem zasledila drugje. Resnica o tem kaj drži in ne... no resnica je vedno nekje vmes. Kot sem že pod drugo temo zapisala, tudi če drži samo 10% je to preveč. Tudi jaz ne nasedam kar vse povprek, si pa te teme redno berem in potem te zadeve prečekiram v zdr. bazah podatkov ki so mi dostopne na internetu. In res je tudi to, da kupujem, če se le da ekološko pridelano hrano, tudi zaradi zdr. stanja. Lp, veverica

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

28. maj 2008 18:53

Sara, saj ti lahko pišeš, misliš, ješ, kakor seveda sama želiš. Nekateri člani pa s(m)o samo opozorili na to, da vsega, kar človek nekje sliši ali vidi, tudi sme vzeti za suho zlato. Sploh pa sem mnenja, da je treba za pisanje takšnih člankov, kot je bil ta v Auri, imeti tudi nekaj znanja medicine ali fizike. Celinski tajpan Sporočilo je spremenil(a) Celinski tajpan dne 28. maj 2008 18:53:50

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. maj 2008 18:59

Ko bom velika, bom prosvetljeni absolutist ;)) in kot vsi posteni absolutisti bom zacela z reformo solskega sistema. Med drugim (in tega drugega je kar veliko) bom v visje razrede ljudske sole uvedla predmet primerjalno nategoslovje, ki bo sestavljeno iz uporabne matematike (zlasti obrestno obrestni racun), temeljev prava (zakaj moram vsako pogodbo prebrati in razumeti, preden jo podpisem - zlasti tisto, kar pise v drobnem tisku!) socialne psihologije (zlasti temelji politicnega marketinga), pretezni del tega predmeta pa bodo sestavljala izbrana poglavja iz naravoslovja, torej fizike (zakaj se posoda ne more hitro segrevati in pocasi ohlajati), kemije (zakaj se oksidiran bakren kovanec cudezno posvetli v Clit Bangu, pa tudi v limoninem soku ali raztopini ciste citronske kisline), biologije in socialne biologije (zakaj lepa dekleta ljubijo barabe) in motoroznanstva (zakaj je treba na mokri cesti zavirati pred ovinkom in ne v njem). Poseben del tega predmeta bo namenjen prepoznavanju psevdoznanstvenega nakladanja. Ampak zakaj imam obcutek (priznam, da sem obozevalka raznih teorij zarot), da v pretezni vecini trenutno obstojecih drzav tak predmet ne bi videl kurikuluma, njegov spocetnik pa tudi ne vec dolgo belega dne??:))) lp, proxima

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. maj 2008 19:15

Ognjič je napisal/a:

Lepo prosim, če lahko kdo mene nevednico v teh vodah poduči, kaj je to DHM: če se kam namaže, al se ga skuha, al se ga prekadi...če je morda kje v akciji po trenutno ugodni ceni, bi ga šla kupit, očitno je nekaj oreng "IN"..., še najbolj všeč bi mi bilo, če bi bil v akciji na Primorskem (po moje je vodica že topla...)...

Pa vnaprej hvala za razsvetljenje.

PS: upam le, da to ni tista reč, ki jo avioni spuščajo na paradajz od moje mame...No, ampak, če je v akciji, bi ga pa vseeno ene par kg vzela...

Ognjič

 

 A tudi na paradajz od tvoje mami spuščajo to čudo. Na našega tudi.

jade

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

28. maj 2008 19:17

proxima je napisal/a:
Ampak zakaj imam obcutek (priznam, da sem obozevalka raznih teorij zarot), da v pretezni vecini trenutno obstojecih drzav tak predmet ne bi videl kurikuluma, njegov spocetnik pa tudi ne vec dolgo belega dne??:))) lp, proxima

 

Proxima, to ni le tvoj obcutek!

Jerneja USA

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

28. maj 2008 20:03

proxima je napisal/a:
Ko bom velika, bom prosvetljeni absolutist ;)) in kot vsi posteni absolutisti bom zacela z reformo solskega sistema. Med drugim (in tega drugega je kar veliko) bom v visje razrede ljudske sole uvedla predmet primerjalno nategoslovje, ki bo sestavljeno iz uporabne matematike (zlasti obrestno obrestni racun), temeljev prava (zakaj moram vsako pogodbo prebrati in razumeti, preden jo podpisem - zlasti tisto, kar pise v drobnem tisku!) socialne psihologije (zlasti temelji politicnega marketinga), pretezni del tega predmeta pa bodo sestavljala izbrana poglavja iz naravoslovja, torej fizike (zakaj se posoda ne more hitro segrevati in pocasi ohlajati), kemije (zakaj se oksidiran bakren kovanec cudezno posvetli v Clit Bangu, pa tudi v limoninem soku ali raztopini ciste citronske kisline), biologije in socialne biologije (zakaj lepa dekleta ljubijo barabe) in motoroznanstva (zakaj je treba na mokri cesti zavirati pred ovinkom in ne v njem). Poseben del tega predmeta bo namenjen prepoznavanju psevdoznanstvenega nakladanja. Ampak zakaj imam obcutek (priznam, da sem obozevalka raznih teorij zarot), da v pretezni vecini trenutno obstojecih drzav tak predmet ne bi videl kurikuluma, njegov spocetnik pa tudi ne vec dolgo belega dne??:))) lp, proxima
To tvojo idejo pa 100% podpiram!! Zakaj dam toliko na te zadeve, ker mi nekateri poskušajo prodat hrano, ki je prej pesticidni koktejl, kot pa hrana. Saj ne rečem, marsikdo nateguje tudi na drugi strani, in kot ekološko prodaja isto s...je, ampak na nas potrošnikih je, da se odločimo (živela ZPS in revija VIP). Eni pravijo tako, drugi drugače, ti pa vedi kaj je prav.... Lp, veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti