Radioaktivna hrana

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. maj 2008 14:39

proksima pa ne samo to. Lastnosti DHM so: 1. Povzroča obilno znojenje in bruhanje. 2. Je glavna sestavina kislega dežja. 3. V plinskem stanju povzroča težke opekline. 4. Če jo po nesreči vdihnete lahko umrete. 5. Pripomore k eroziji. 6. Zmanjšuje učinkovitost avtomobilskih zavor. 7. Nahaja se v kancerogenih tumorjih. LP, R.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. maj 2008 14:45

Ja, DHM v zamrznjenem stanju, običajno v obliki kock, drastično prispeva k bvogatenju bifejdžij, ki najprej z njim napolnijo kozarec, potem pa v prostorčke vmes nalijejo naročeno pijačo, zaračunajo pa 2 dl naročene oijače, kocke DHM so povsem zastonj, tako rekoč za povrh!

Nalijmo si torej , kaj čmo, DHM je pač povsod.

Mene so učili (in jaz druge učim), da brez DHM ni življeja, z njim pa (lahko) je..........

Mimogrede, a veste, da ga ravnokar na severnem polu Marsa iščejo, ta preklicani DHM?

 

 

rimljanka - zasebno mnenje

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. maj 2008 14:57

Lepo prosim, če lahko kdo mene nevednico v teh vodah poduči, kaj je to DHM: če se kam namaže, al se ga skuha, al se ga prekadi...če je morda kje v akciji po trenutno ugodni ceni, bi ga šla kupit, očitno je nekaj oreng "IN"..., še najbolj všeč bi mi bilo, če bi bil v akciji na Primorskem (po moje je vodica že topla...)...

Pa vnaprej hvala za razsvetljenje.

PS: upam le, da to ni tista reč, ki jo avioni spuščajo na paradajz od moje mame...No, ampak, če je v akciji, bi ga pa vseeno ene par kg vzela...

Ognjič

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. maj 2008 15:00

Ognjic: ne se pravit sasavo, ocitno ga ze poznas, saj ga omenjas v tretji vrstici svojega posta...:)))) lp, proxima p.s. v prvi vrstici ga tudi omenjas! ne velja! :))) Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 28. maj 2008 15:01:35

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. maj 2008 15:04

sem šla zdejle pred špegu, pa nisem nič spremembe opazila...in sem dala očala gor, pa se mi je takoj zdelo, da mejčken bolj brihtno zgledam, kot zjutraj...

Ognjič

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

28. maj 2008 15:06

Vlado je napisal/a:
Proxima, mene pa resnično skrbi vsebnost DHM - dihidrogenmonoksida v hrani. Baje ga nekateri celo namerno uživajo, čistega, mešanega s sadnimi sokovi itd. Sara seveda zavajaš, že naslov prav grdo zavaja. Hrana ni radioaktivna. Saj mi ni potrebno verjeti, končno, kdo pa sem jaz. Malo poguglaj: ------------------ 57. Kaj je sevalna bolezen? Sevalno bolezen imenujemo skupek simptomov in učinkov, ki ga ima na človekovo telo ionizirajoče sevanje (alfa, beta in gama sevanje ter rentgensko sevanje). Ionizirajoče sevanje poškoduje celice v človekovem telesu. Če je poškodovanih preveč celic (zaradi prevelikih količin sevanja) se telo odzove z bolezenskimi simptomi: pordečitev kože in celo opekline, bruhanje, odpoved imunskega sistema. To pa je možno le pri velikih količinah prejetega ionizirajočega sevanja. Sevalne bolezni se nikakor ni mogoče nalesti. Osebe, ki so prejele velike količine ionizirajočega sevanja (tako, da so lahko celo v smrtni nevarnosti), same niso radioaktivne. -------------------- Škampi pa so res prenašalci bakterij, to imaš nedvomno prav. Ampak, a nisva tudi midva? lp Vlado
Vlado, prosim, poglej kdo je odprl temo, potem pa zlivaj gnojnico po meni!! Ah ja, tudi DHM ni več to kar je bil! Lp, veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 28. maj 2008 15:08:20

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

28. maj 2008 15:19

sara je napisal/a:
Kot sem rekla..... Verjamem, da gre Avra komu na živce, ampak članek je bil objavljen še kje drugje in je podobne podatke dobiti še na kakšni drugi strani, kar pomeni da si avtorica stvari ni preprosto izmislila. veverica

 

Tukaj se ne govori samo cez Avro, ker ta mi ne gre na zivce, ampak na splosno kako se lahko neizobrazene in nepoucene zavaja, kot je rekla proxima. Groza in strah kaksne nekateri pisejo, drugi pa verjamejo.

 

In se to: tudi jaz v sluzbi delam z radioaktivnimi izotopi, pa zato se nisem radioaktivna in ne svetim ponoci.

Jerneja USA

Sporočilo je spremenil(a) Jerneja USA dne 28. maj 2008 15:21:58

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

28. maj 2008 15:23

Sara oz Veverica, se opravičujem, sem se zatipkal, površnost, mea culpa maxima! SAj ne zlivam nobene gnojnice, gre za to, da ljudje nasedamo na marsikatero neumnost. V članku, ki ga je prilepila Limona mrgoli neumnosti in ljudje veselo nasedamo. V članku tudi operira z impresivnimi številkami, kaj pa pomeni 10 milijonov elektron voltov? Nihče pa se ne obregne ob dejstvo, da Kitajci prodajajo igrače na elektriko, ki delajo s približno 10 milijardami nano-volti. Ob nevarnosti, ki preži na naše malčke me čudi, da mediji molčijo. Ajd, da še dodam smeška, Tudi o DHM je bilo kar nekaj alarmantnih člankov. Pa o vloženih mačkah v kozarcih. itd itd itd lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti