Koprive - pripravek za zalivanje ali škropljenje

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

28. maj 2008 17:12

Ne, saj sploh ni namen komu dokazovati, da nima prav. Gre za to, da več glav več ve in da si izmenjamo mnenja. Issi, hvala za prispevek, res, kot tudi vsem, ki ste mi olajšali pripraviti škropivo/gnojilo, ki ga bom z veseljem uporabljala, saj v vrtu nočem nobenih strupenih pripravkov. Lepo se imejte zoja2

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

30. maj 2012 11:01

Bom kar tu nadaljevala, če pa obstaja kakšna bolj primerna tema, me pa prosim preusmerite: zanimajo me naravna gnojila iz drugih rastlin, ne samo iz koprive. Ali imate kakšne izkušnje, kaj pripravljate in kaj uporabljate?

 

Pa še dve vprašanji:

Loni je napisal/a:
Pri nas damo zraven v sod še jajčne lupine.
Loni Makaroni

Koliko časa se namaka jajčne lupine? Ali je kakšna nevarnost glede salmonele ali kaj podobnega, posebej če se uporablja kupljena jajca npr. hlevske reje?

Issi je napisal/a:
Prepisano iz knjige Ruth Podgornik Reš

Iz katere knjige?

rdkapica

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

1. jun 2012 11:18

...Ali je kakšna nevarnost glede salmonele...

In potem fižol dobi salmonelo

paulina d

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

1. jun 2012 12:23

rdkapica meni je najboljša knjiga BIOVRT  Marija -Luiste Kreuter

V knjigi piše da razen koprive se lahko  naredi prevrelka od gabeza,lahko mešana zelišča -plešec,preslica ,kamilica z dodatki iz dišavnega vrta kot so poprova meta ,ižop.majaron ...

Tudi vratič .regrat,čebula in česen so primerni kot podlaga za tekoče gnojilo.

Tudi recepti za pripomočke v stiski kot so zeliščna prevleka od praproti ,pelina ,paradižnikov izvleček ,prevrelka iz čebule in česna in druge.Če hočeš kakšen recept za gnojila ti laho prepišem.

golubić

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

1. jun 2012 12:52

Letos je ogromno uši, pa so naše pikapolonice začele malo štrajkat. Al pa so bile preveč site . Skratka, naredila sem škropivo iz kopriv, pa ni popolnoma nič pomagalo. Potem sem pa zmešala toplo vodo, žlico sode, nekaj mila za pranje (marsejsko), malo olja. To jim je pa dalo vetra, ni nobene več

lesnik

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

1. jun 2012 14:07

golubić je napisal/a:
Če hočeš kakšen recept za gnojila ti laho prepišem.

Ja, prosim, se priporočam.

rdkapica

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

2. jun 2012 14:25

Gabez (Symphytum officinale in Symphxtum peregrinum )sta zdravilni rastlini,ki imata veliko beljakovin.Lahko jih posadimo v vrtu in večkrat na leto porežemo ,Veliki listi dajejo dovolj gmote za prevrelko.Gabezova prevrelka vsebuje veliko dušika in kalija.Po poročilih o uspehih biotičnih vrtnarjev prav posebno pospešuje rast paradižnika.Gabezove liste lahko mešamo tudi s koprivami .

  Zdej pa ne piše koliko je treba gabeza dela se enako kot z koprivami .in razredčiti je treba v razmeri 1:10,če je v majhnem lancu zelo gost izvleček razredčiti 1:20 .

 

golubić

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

15. jun 2012 8:37

Slišala sem, da gnojilo iz kopriv nima neprijetnega vonja, če mu dodamo kameno moko. Ali kdo kaj ve o tem? Katero moko dodamo? Koliko? 

V čem je bistvo dodajanja kamene moke? Če dodamo apnenec, ali je enak / podoben učinek?

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti