Florentinec

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 27. maj 2008 10:11 | ogledi: 8.699 | odgovori: 5

Rada bi konec tedna na žaru naredila florentince. Meso sem že kupila (po posvetu z mesarjem), sedaj pa ne vem točno, kako ga naj uležim. Vem, da se da v olje in začimbe, vendar nimam izkušenj. Rabim vaše izkušnje. Hvala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. maj 2008 10:29

Hm, kolikor vem, za florentinca ni kakšnih posebnih začimb. Samo v olju naj odleži, preden ga daš na žar naj bo meso uro ali dve na sobni temperaturi, soliš ga potem, ko je že pečen, in potreseš s sveže mletim poprom.

 

Lahko ga sicer postrežeš z zeliščnim maslom, a se mi zdi, da  povsem zadostujeta sol in poper.

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. maj 2008 10:29

Tule bi morale naše Italijanke kaj povedati, daj lucko52 vprašaj... Uradno pravijo, da je štos v mesu - da najdeš ta pravi biftek in v tem, da soliš in popraš popečeno stran, da pečeš max 5 minut in da mora biti še lepo krvavo na sredini. http://www.tuscany-charming.it/RICETTE/BISTECCAA Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. maj 2008 10:30

V najslabšem primeru ga bova medve z darling naredili...... Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. maj 2008 10:34

Saj, jaz tudi čakam, da se kakšna izvedenka za te zadeve oglasi in me oziroma naju popravi, v tem času pa sem se spomnila, da lahko florentinca malce pokapamo z olivnim oljem ter balzamičnim kisom ali morda limoninim sokom.  Ker bistven je kos mesa, ne začimbe, kot je vendy lepo napisala.

 

Vendy, dear, seveda ga bova naredili. Pri nas že v nedeljo, je moj mesar nekako uspel izrezati pravi kos in se že namaka v olju. Mamamia

mamamia

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

27. maj 2008 21:36

Mora biti tako uležan, da je že trhlen. Pravi mesarji imajo že take, namakanje v olju doma pa ni uležavanje (mehkoba ko puter) ampak se samo prej prepeče. Tako me je učil mojster. lp auachiuaua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti