Fazan

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

tema odprta - 26. maj 2008 22:47 | ogledi: 7.036 | odgovori: 21

Obračam se na vas, ker moram jutri za kosilo pripraviti fazana, a nimam pojma in ne najdem nobenega recepta. Se opravičujem v naprej ,če je bila mogoče o tem že debata ali kje odprta tema, pa je sama ne najdem.

Lepo prosim, če ima kdo kake izkušnje in kak dober recept, da mi ga posreduje.

V naprej hvala vsem za pomoč.

Lp

jaša

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

27. maj 2008 7:12

Joj...jaz pa jih vsako jutro opazujem kako se pasejo pred hišo v travniku.... mišika

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

27. maj 2008 8:31

Stana.r. hvala lepa za pomoč, trud in skrb. Mišika nimam nič pri tem, nisem ga ubila, ga ne jem in nisem ga kupila, temveč dobila, da ga za njih le pripravim, ker..... LP jaša

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

27. maj 2008 9:53

Jaša samo malo sem se pohecala..... mišika

neznan uporabnik

4. nov 2009 15:39

Tudi jaz včeraj dobila fazane (ne žive..). (Perje prišparam za rezervo pri frčanju..). Kaj sodi v fazanjo juhico? Malo več zelene, korenja...? Majn peteršilja? Iz fazana nisem juhe kuhala še nikoli. Če ima kdo izkušnje z juhico, se priporočam za recept. japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. nov 2009 15:44

O, lejo no, japaja, tebe pa že neki časa nisem videla tu gor....

Izkušenj z župco sicer nimam, tule je en recept s strani, za katero pravi moj svak, da je skoraj vse, kar je z nje, ok....

lp

Bohkitajski, pozabla sem pripopat link: http://www.lovac.info/lovacka-kuharica/lovacka-kuhicervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 04.nov 2009 15:44

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. nov 2009 16:31

Nikoli nisem kuhal iz fazana juhe . Razlog je, da mi ga je škoda za tako neizrazno jed. Fazan se pripravlja pečen ali dušen po lovsko - a v juhi res ne. Čeprav, če ti to sede potem jo pač skuhaj. Sam fazana najprej bardiram, začinim in pečem v pečici in ga pri tem obilno polivam z sokom, ii pri pečenju nastane. Ko je pečen, poberem odvečno maščobo in omako zgostim z kancem moke in kisle smetane. Fazana razrežem, dam na servirni krožnik in oblijem z omako. Vsi,ki so ga kdaj koli pri meni jedli pravijo, da boljšega ni na tem širnem svet. Seveda je pa veliko odvisno od začimb. Fazan je plemenita divjačina in ga je škoda uničiti z kuhanjem v juhici. hedonist

neznan uporabnik

4. nov 2009 17:25

Ja, Hedonist, se strinjam... Zaenkrat mi tile trije lepi ptiči še visijo na brajdi.. In jih ne bom skuhala v juhi, bom jih lepo spekla, enkrat čez ene 4 dni. Menda se lepo dopolnjuje z grozdjem in vinom (in konjakom?) in smetano in limono.... Ampak krila, vrat z glavo in tačke.. sem brskala po receptih tudi na bratski Coolinariki, nekaj bom že skombinirala. Kolikor sem ugotovila, je povsod prisotna zelena (in korenje, kar pa jaz itak preferiram pri avijaciji). Tudi jih ne bom razkosala ampak bom spekla cele, oblečene v panceto ali "navaden" špeh, ne vem, se še nisem odločila. Naši imajo raje pečeno meso, meni bolj odgovarja "na mokro". Če mi bo čas dopuščal, bom morda pripravila na oba načina. Se strinjam, da je fazan eno zdravo in nevsakdanje meso, ga ne bi rada zafurala, zato sprašujem. Jedla sem ga že dostikrat, sama pripravila pa še nikoli. Hvalabogu da je zunaj mraz in da imam še več kot en dan fore za prvo fazo (po Rikovem receptu s KulSlo je potem potrebno fazana še cca 3 dni pacati v cunji, namočeni v vinski kis). P.S.: Hehe, ribiča v Piranu še nisem ujela, Tušev pek je poniknil, zdaj so na vrsti lovci.. Aja, mimgrede...kaj novega o medvedih? japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. nov 2009 18:05

Kje imaš ti ono brajdo, japaja, se mi dozdeva, da ne prav daleč stran...............

neznan uporabnik

4. nov 2009 20:06

Rimljanka, kako to misliš, ne prav daleč stran? Evo, ne razumem. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti