Domaca krema za soncenje...

kokosek  

član od: 23.4.2008

sporočila: 8

tema odprta - 26. maj 2008 22:16 | ogledi: 14.599 | odgovori: 27

Zivjo!

Ker pravijo, da so domace kreme zelo dobre za porjavitev, bi vas prosila, ce bi tudi meni zaupale kaksen dober recept za to kremo.

LP

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. maj 2008 6:26

Od naravnih sestavin je najbolj učinkovito orehovo olje (narediš ga sam, tako da še zelene, še mehke, orehe narežeš na kolobarje, preliješ z olivnim oljem in pustiš 3 tedne na soncu), lahko se mažeš z njim tudi pozimi za lepšo, poletno barvo). Za boljši vonj lahko pred uporabo dodaš še limonin sok, ali pa kakšno eterično olje. Takšno olje pomaga do zelo fine barve, vendar zaščita pa ni ne vem kakšna. Zaščito, v smislu faktorja, je z domačimi pripravki zelo težko doseči. Za po sončenju pa je zelo fino olje, v katerem se je namakala šentjanževka. Deluje zelo blagodejno tudi v primerih, ko imamo suho in pordelo kožo. katjushka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

27. maj 2008 6:57

Katjuška, da te dopolnim. Olivno olje vsebuje naravni faktor 4.

 

Glede šentajževke, tako kot si napisala. Samo po sončenju. Vsa mazila in ostali pripravki (s tem mislim napitki, ki vsebujejo rastline za zdravljenje opeklin ) delujejo kot leča in se možnost opeklin zelo poveča. Že res, da smo lepo rjavi, a možnost za kožnega raka oziroma sončnih alergij se še poveča. 

 

Tudi samo olivno olje in senca sta odlična.  Porjavelost bo trajala veliko dlje, kot cmarjenje na soncu.

Sicer, pa smo mi "tabeli" spet v modi

kobra 1

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

27. maj 2008 7:10

Olivno olje z dodatkom sivkinega olja in šentjanževke. V lekarni pa se tudi dobi kakavovo maslo. mišika

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

27. maj 2008 7:27

S temnim pivom se polij, ampak samo, kadar se boš na domači terasi sončila, da ne bi bila na plaži po nepotrebnem deležna čudnih pogledov :) macadamia

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

27. maj 2008 7:46

V olivnem olju lahko namočiš nariban korenček, daš na sonce za nekaj dni, precediš in se s tem mažeš, ko greš na sonce. Uly

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. maj 2008 8:17

Pa jojobino olje je fajn za sončenje, vendar je brez faktorja zaščite. Jaz bi ti za sončenje vseeno svetovala kakšen faktor iz trgovine, po sončenju pa se lahko mažeš s čim želiš, domačim seveda.

Kyara

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

27. maj 2008 8:20

Glede na to, kako je sonce nevarno in škodljivo, me ne vidite s faktorjem manjšim od 30 čez poletje. Pa tudi, kako se pražim na plaži, balkonu,...itd ne. Še najmanj pa namazana z orehovim ali olivnim oljem,...Punce, dajte se malo bolj pazit. Jaz tudi v senci ne bi tvegala brez primerne zaščite s kremo,... Pa brez zamere! Jelenckova

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

27. maj 2008 8:43

Vse kar je nad faktorjem 15 je za kožo zaradi kemičnih sestavin še veliko bolj škodljivo, kot da ničesar ne uporabljamo.

Oljne pripravke ne nastavljajte na sonce, samo na toplo od 3 do 5 tednov.

Še enkrat! NE dodajajte šentjanževke in ognjiča v olja za sončenje!

 

kobra 1

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. maj 2008 9:53

Jelenckova je napisal/a:
Glede na to, kako je sonce nevarno in škodljivo, me ne vidite s faktorjem manjšim od 30 čez poletje. Pa tudi, kako se pražim na plaži, balkonu,...itd ne. Še najmanj pa namazana z orehovim ali olivnim oljem,...Punce, dajte se malo bolj pazit. Jaz tudi v senci ne bi tvegala brez primerne zaščite s kremo,...Pa brez zamere!Jelenckova

Bravo Jelenckova. Rak kože je resna stvar.

tjas

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. maj 2008 9:57

Kobra, kaj pa uporaba otroških krem za sončenje - imajo višji faktor - jaz jih uporabljam zadnji petnajst let in mislim - ali pa živim v zmoti - da je to jako dobra izbira... Ali se motim? Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti