Malica za na šolski izlet

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. maj 2008 13:44

Vendy, to je tebi namenjeno...

 

 

Loni je pa zadela bistvo, razlika je med planinskim in šolskim izletom.

Se pa strinjam, da se tisti, ki hodijo v planine, bolj zdravo hranijo kot otročaji, ki gredo le s šolo na kak izlet.

mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. maj 2008 13:47

Če se vrnemo k vprašanju- mogoče bi ji prav prišli tudi kaki mafini - lahko tudi slana varianta z malo sira in zelenjave. Receptov v bazi je kar precej. Spraviš jih v plastično škatlo, ki se dobro zapira, da ni vse pomečkano in drobtinasto. V isto kategorijo pašejo tudi razni rogljički s sirovimi oz. slanimi nadevi. Pri nas se najbolj obnese žemlja (za otroka bela, zame črna) namazana s kakim mlečnim namazom (če ni drugega tudi malo masla ali margarine prav pride) gor oprani in osušeni listi sveže solate, na to pa sveže pečen in ohlajen dunajc (za mami in otroke pišče, za ata pujs). Vse skupaj hladno zavito v alu folijo in do odhoda hranjeno v hladilniku. Če nimate mini hladilne torbice ali ruzaka se dobro obnese tudi vrečka, ki jo prodajajo po večini štacun, da človek lažje prinese zmrznjene stvari iz trgovine domov. Je sicer velika in nerodna ampak se jo da lepo zviti v navaden ruzak, pa prav dobro drži temperaturo. Še najmanše so te vrečke od Eurospina, ostali imajo vsi en čuden format. Drugače pa a propos zgornji debati - večini otrok po moje še vedno dovolijo jesti v avtobusih. In tudi pri nas redno naslednji dan vlečemo pol pojedene sendviče (sploh če jih dobijo v šoli za s seboj) iz ruzaka, ta gre pa direktno v pranje, saj je poln drobtin in nekako čudno lepljiv. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

27. maj 2008 14:09

običajnno kake hrenovke v testu, ali pohanje in žemljo, makovka z sirom, paradižnik ali papriko, jabolko, vodo z stisnjeno limono če je izlet v vročini, pa misli tablico za zraven Sporočilo je spremenil(a) Vanili dne 27. maj 2008 14:11:48

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

27. maj 2008 14:39

Očitno smo na našem koncu zeloo čudni, ker pri nas mulčki (pa ne samo moji) pridno nosijo na izlete sendviče z raznimi salamami, pa še nisem slišala, da bi zato koga napodili dol z avtobusa, ker je salama smrdela. Tudi sama imam sicer raje kakšen kos sira in papriko v žemlji, ampak otroci tega žal v večini ne marajo, vsaj na izletih ne. Pa saj smo mi tudi dajali salame v sendviče. Kakšna šunka sploh ni problematična, verjetno pa Poli (hčerina najljubša:(() ne daje ravno prijetne arome v zakuhanem avtobusu. mojcca

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

27. maj 2008 14:47

mojcca je napisal/a:
Pa saj smo mi tudi dajali salame v sendviče. Kakšna šunka sploh ni problematična, verjetno pa Poli (hčerina najljubša:(() ne daje ravno prijetne arome v zakuhanem avtobusu. mojcca
Konec, koncev pa imajo v današnjih časih avtobusi klime K

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

27. maj 2008 14:52

mojcca, mislim da je to tudi od otroka odvisno, moj je senvič s suho salamo prinesel nazaj, ker se mu je pregret senvič upiral, potem sva pa tkole zgruntala in je več ali manj tudi vse pojedel. Enkrat je na vsak način hotel imeti čokolado s seboj, pa sem si mislila, pa naj proba in seveda se mu je stopila, pol je bil pa mir za drugič. lp

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

27. maj 2008 16:03

samo da pohvalim učiteljice iz S.G:večinoma imajo zraven pakirano malico iz kuhinje ,tako da mene nič ni skrbelo!!Samo kak priboljšek dam zraven!!!(govorim za nižjo stopnjo)!!! senka

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

27. maj 2008 16:06

Pa za večjo vem ,je že odrasla in nosi zraven vse samo sendvičev ne, ker pravi da so ji se tako"zagravžali# in mislim prvenstveno zaradi vonja!! senka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. maj 2008 16:26

Vendelina jr. je napisal/a:
Sicer pa, kakšen šolski izlet je pa to, če na izletu ni nobenemu slabo? Dolgčas. Tako dolgočasno kot šolska proslava, na kateri se ni nihče zmotil..... Vendelina jr.

Ja, se globoko strinjam z Vendy. Dolgočasno za umret, če se noben ne pobruha, da teče po celem avtobusu! Kak dan pred ekskurzijo, včasih pa še celo prej (če vem, da gredo zraven otroci, ki ubogajo učitelje in - kakšno čudo - zaradi tega niso zagrenjeni in nezadovoljni in zafrustrirani), me muči trema, ali bo ja komu slabo ali bo ja kdo bruhal ali pa smrdel v avtobusu po salami. In če se zgodi, da je kateremu res slabo in ne utegne priti do vrečke in vsa vsebina želodca leti po prehodu med sedeži, se zabavam, kot še nikdar. Kar trepetam od upanja, da se mu bo pridružil še kdo (ponavadi se mu res, kajti nekateri otroci so že tako čudni in ne prenesejo vonja po bruhanju - ne vem, kje so se vzeli ). Potem bruhajo v duetu ali tercetu ali celo kvartetu (kakšna slast za vsa čutila), jaz jim pa dirigiram in se veselim trenutka, ko bom lahko pospravljala za njimi.

In da veste - eno izmed mojih najljubših branje je tisto, ko Jadran Krt opisuje, kako so šli na izlet. Priporočam vsem zainteresiranim!

In, draga moja mamamia, čiščenje morda res sodi v ceno najema, ampak, vprašaj se, ali bi ti bilo res vseeno, če bi peljala četico otrok kamorkoli in bi za sabo pustili štalo? Verjetno (prepričana sem, da čisto zagotovo) ti ne bi bilo.

Zadnjih dvajset let mi sicer ni bilo dano stopiti na kak avion, ampak sem svoje dni čistila štalo za potniki - pa ne morem reči, da je bila res štala - je bilo pa to res še v prazgodovinskih časih in so se navade potnikov verjetno spremenile - hej, kaj pa, če so ti potniki zrasli iz otrok, ki so jim učiteljice v avtobusih dovolile skoraj vse?

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti