Malica za na šolski izlet

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 26. maj 2008 20:14 | ogledi: 12.175 | odgovori: 74

hčerka gre v sredo na izlet in naročili so jim naj s seboj vzamejo kakšen sendvič.Glede na to da bo vroč dan ne vem kaj ji naj dam s seboj, saj se bo salama v ruzaku pregrela in ji bo potem lahko slabo. kaj vi dajete otrokom za na izlet? Hvala za pomoč

ariella

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

26. maj 2008 20:39

Jaz našima nikoli ne dam sendvičev s salamo. Najraje imata piščančji zrezek po dunajsko, ki ga zavijem v alu folijo. Potem pa zraven jesta žemljo. Če je otrok večji, se bodo upam kje ustavili in bodo kaj pojedli. Problem bo tudi sparjena pijača.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. maj 2008 20:53

Ah, doma kuhan čaj pač ni sparjen, je samo topel...in čisto OK.

rimljanka - zasebno mnenje

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. maj 2008 21:33

Tudi jaz sem za čaj, tudi na potovanjih, ko ni domačega, kupim ledenega, saj je ena izmed redkih pijač, ki je dobra, tudi če ni hladna... Za po avtobusu pa itak ni dobro salam tlačit v sendviče, ker potem so tiste zoprne vonjave (ampak itak jih bo to tričetrt imelo, tako da...) Za na izlet je dobra kaka polnozrnata žemljica ali štručka (če ima rada, če ne, pač navadno - nekateri otroci ne marajo teh zrnatih zadev), notri recimo kak sirov namaz (Tamar...) in pa kos paprike, paradižnika, kumarico. Včasih sem za na pot za v sendvič popekla na žaru kako bučko ali malancan. Sira se izogibam, ker mi je po njem rado slabo na poti. Včasih sem znala naredit tudi mini sirove bureke. Od mesnatega včasih eventuelno le pršut. Pa kakšen neoblit piškot, napolitanke, fruta bello... Zraven pa kako jabolko, hruško. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

26. maj 2008 22:27

Sirove štručke, krekerje, študentska hrana, snickers in sadje! Iskra

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

27. maj 2008 6:48

katka lopatka je napisal/a:
Za po avtobusu pa itak ni dobro salam tlačit v sendviče, ker potem so tiste zoprne vonjave (ampak itak jih bo to tričetrt imelo, tako da...) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
Sploh posebne salame imajo sila močan in neprijeten vonj. Če pa je komu slabo na poti, pa menda pomaga ingver. Ker so nekateri svetovali čaj, lahko daste notri malo ingverja. Drugače pa želim lep izlet, saj se sama spomnim, kako smo jih čakali, ko sem bila še sama v šoli. Celinski tajpan

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

27. maj 2008 7:03

Zelo primerni so tudi razni zavitki. Predvsem jabolčni. Zviješ ga v obliki malih burekov, tako, da nadev ne leze ven, za pijačo tako, kot so nekatere že svetovale " ČAJ". Ker otroci niso  ljubitelji čajev, mu dodaš nekaj sadnega sirupa in tako rešiš morebitno nerganje.

kobra 1

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

27. maj 2008 8:18

Priročne znajo biti "mini hladilne torbice". Notri dam eno svežo in eno zmrznjeno plastenko pijače, pa še kar pride za malico. Tako zmrznjena pijača vzdržuje temperaturo, na koncu pa jo lahko celo spijem in ničesar ne nosim s seboj brezveze;) Vsekakor pa se je pametno izogibati svežim salamam (če je že govora o sendvičih). Če imaš tako torbico, lahko narediš en obrok s svežo salamo in ga otrok poje kot prvega, ker bo zagotovo še hladen. Jejža

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. maj 2008 8:26

Tudi jaz imam tako torbico, sem jo zadela na enem srečelovu in je prav fajn :) Aja glede čaja - lahko kupiš ledeni čaj, kot sem že napisala, tega imajo ponavadi radi. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 27. maj 2008 08:27:13

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

27. maj 2008 9:08

Naš enajstletnica si za na pot vedno zaželi poseben "sendvič". Žemljica namazana z Rio mare pate-tuna, sir ementaler in zelena solata. Za pit pa vzame seboj vodo v plastenki. K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti