Divje češnje

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

tema odprta - 26. maj 2008 17:32 | ogledi: 3.148 | odgovori: 2

Pozdravljene

prav kar sem obrala malo več kot 350 g divjih češenj, ki so le malo večje od borovnic. Škoda mi jih je da propadejo, pri nas jih ne želi jesti nihče, zato sem se odločila da bi iz njim nekaj naredila pa nevem kaj.

Ima kdo od vas kakšno idejo, kaj naj naredim iz divjih češenj???

hvala že v naprej

lp

ledenka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

26. maj 2008 17:56

Ledenka, iz divjih češenj lahko narediš zelo dobro pijačo po vzoru borovničk. V steklenico natresi plast češenj, nato plast sladkorja in to ponavljaj, dokler ti ne zmanjka sestavin. Postavi za tri tedne na sonce, nato dolij v razmerju ena proti ena dober domač sadjevec. Jaz ga vsako leto delam tako in moji gostje ga ne morejo prehvalit, ker ima posebno grenko aromo divjih češenj, pa tudi barva je prav unikatna. Me pa zanima, kje si jih obrala, ker pri nas bodo šele čez kak mesec ali pozneje. Pa tudi težko je priti do njih, ker so to precej visoka drevesa s krhkimi in lomljivimi vejami. rosie

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

26. maj 2008 18:01

rosie hvala na tole pa nisem niti pomislila, sami doma delamo liker iz višenj tega z divjimi češnjami pa še nisem slišala..... am drevo divje češnje imamo pri nas doma (obala - natančneje hrib nad portorožem) so pa veje res lomljive in zelooooo težko je pridet do najlepših češenj ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti