Lahko lasje hitreje rastejo?

Felis  

član od: 26.6.2007

sporočila: 30

tema odprta - 24. maj 2008 8:48 | ogledi: 16.493 | odgovori: 12

pravzaprav nisem točno vedela, kam da vtaknem to temo .... pa sem se odločla kar za to ...

kot lahko že iz naslova razberemo, mene zanima kako bi pospešila rast mojih las, saj bi zelooooo rada imela dolge lase, ampak to ni mogoče, če želiš imeti zdrave in si redno striči razcepljene konice. Tudi če se ostrižeš le cm ali 2 je še vedno preveč ....

baje, da pomaga proso, sem pa slišala da tudi krompir ... če ima kdo izkušnje se priporočam za kak nasvet.

lp

Felis

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. maj 2008 8:57

Celo življenje sem imela kratke lase, zato sem si pri 30 zaželela končno dolge. Takrat se pol leta sploh nisem nič strigla, ker potem res nič ne zrastejo, pa ni bilo kakega problema s konicami. Lani jeseni sem sem se ostrigla na daljšega paža, pa mi je bilo žal, od takrat se spet nisem nič strigla, pa so že spet fajn zrasli. Najbolje da počakaš, saj si potem, ko so dolgi konice urediš...Razen če nimaš problematičnih las. Pa tudi pri frizerjih se dobi neke pospeševalce za rast, sem ravno ta teden videla neke reklame, vem pa ne, kako in kaj se obnese. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

24. maj 2008 10:41

A ni neka fora tudi z luno? Da se ostrižeš takrat, ko je prava luna (ne vem katera mena je to) in ti potem lasje hitreje rastejo. To sem slišala, ne vem pa koliko je na tem, verjamem pa, da luna na marsikaj vpliva. tigris

jabka  

član od: 10.11.2007

sporočila: 11

24. maj 2008 11:32

Mislim, da takrat ko je polna luna. Tako vsaj pravijo. jabka

Felis  

član od: 26.6.2007

sporočila: 30

24. maj 2008 11:41

za hitrejšo rast las se moraš ostriči takrat ko se luna debeli-se mi zdi; nisem zihr ... jaz tudi verjamem, da je marsikaj tudi glede lune res, ampak na žalost na moje lase nekam slabo vpliva Felis

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

24. maj 2008 12:12

meni so pa lasje tooooooooooliko zrasli v enem letu da nisem mogla verjet...in so zdravi, brez razcepljenih konic...verjemite da še eno leto nazaj sem imela zelo uničene lase saj sem si jih 3-4 leta v črno-plavo barvala...pa so se popravili, mogoče je pa tudi šampon prispeval... imam jih že pri križu...eno leto nazaj pa sem jih imela ravno nad ramami...vmes sem se samo 2x ostrigla, saj sem tako razočarana nad frizerkami v Kopru da si sploh ne upam več njim lase zaupat...si jih kar sama malce popravim...ravno toliko da lepše stojijo...vam povem skrivnost? zelo malo si perem lase, saj se mi sploh ne mastijo, zelo malo jih češem, ravno toliko da se mi ne naredijo vozli in jih nikoli ne sušim s fenom, vedno si naredim figo (da imam lepe skodrane) in grem spat. Do jutra so ravno lepo suhi, no sedaj niti ne več ker je sedaj figa že večja od teniške žogice ;P je pa tako da so celo bivše sošolke ki me niso videle 2-3 mesece mislile da sem si dala podaljšat lase ycrna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

24. maj 2008 12:13

pa še neki...teta od fanta pravi da ji zelo hitro in močno lasje rastejo zaradi cedevite :) pa nohti tudi ;) tako pravi... ycrna

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

24. maj 2008 12:56

Lasje hitreje rastejo, če jih strižemo pri mladi luni, res pa je, da so potem tudi tanjši in bolj izpostavljeni raznim poškodbam. Če pa jih strižemo stare lune pa so bolj gosti in počasneje rastejo. špelči

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. maj 2008 21:32

Jaz pa mislim, da je ni zadeve, s katero bi pospešil rast las...

jasna

Felis  

član od: 26.6.2007

sporočila: 30

24. maj 2008 21:46

ycrna .... bom upoštevala tvoj nasvet ... ful hvala .... upam, da bo pri meni tudi delovalo :) je pa res da so frizerke v kopru vse zanič ... :S :D Felis

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

25. maj 2008 1:05

Živ, jaz si tudi ne sušim las s fenom že kakih deset let. Mokrih si pa ne dajem v figo, ker se mi tudi čez noč ne posušijo in mojemu lasišču ta vlaga sploh ne paše, me drug dan vse srbi. Skoraj vsak mi reče, da me bo zaradi mokrih las začela boleti glava (da je kdaj celo vzrok mojim migrenam), a spuščeni (ali vsaj v čopu) lasje se res neverjetno hitro posušijo na samem zraku, pa jih imam ravno tako do križa. Se pa pozna, če nanje nanesem še balzam, ali celo kaj drugega, kar se z las ne spira - čas sušenja se malo podaljša. Balzame ipd sem začela uporabljati zadnje leto, ker se mi je zdelo, da bi jih vseeno morala vsaj malo negovati. Barvala jih nisem nikoli, perem jih največ dvakrat tedensko. Tisti temnejši so močni in se nikakor ne cepijo, tisti že popolnoma blond so pač tanjši in se radi cepijo in sprimejo v vozle. Tudi jaz si jih skoraj ne češem - najprej si s prsti razderem vozličke, šele nato vzamem krtačo. Nazadnje sem se postrigla kakšne dva meseca nazaj za cca 5cm in se zdi, da so skoraj že zrasli nazaj. Tko da laski hitro rastejo, naj te to ne skrbi. :)) Felis, saj boš videla, kateri šampon ti najbolj odgovarja, kakšno strukturo las imaš... nekateri se sploh ne bi mogli navaditi posušiti las na zraku, jaz si pa danes ne znam predstavljat, da bi si jih fenala. Šamponi so tudi svoje poglavje, vsak ima svoj okus. Sicer pa imaš tudi za zdrave nohte (meni so se lansko leto grozno cepili) in lase prehranske dodatke... vesoljka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti