Kako porabiti jagode iz kompota

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 24. maj 2008 6:59 | ogledi: 8.015 | odgovori: 7

V akciji so bili jagodni kompoti,pa smo kupili tri.Eno smo odprli in ni bila ravno dobra-okus po konzervi.Da pa jih ne bi metali ravno v smeti, ker hrana je pa le hrana- me zanima ali imate kako idejo, kako uporabiti ostali dve? Torto, biskvit, ki prikrije malce neprijeten okus?

Vnaprej hvala.

kozamurnik

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

24. maj 2008 8:58

biskvit - narezane jagode- čokoladna krema (sl.smetana, jedilna čokolada ,maskarpone) -biskvit -malo čokoladne kreme - čokoladna glazura . naredila včeraj in je zelo dobro petika

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

24. maj 2008 8:58

jagode so bile iz kompota petika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. maj 2008 9:02

Jagodni kompot res ni ne vem kaj, jagode so zdrizaste... Večkrat pa delam kreme za torte iz jagod v konzervi, so mi celo boljše kot iz navadnih. Spečeš biskvit, ga navlažiš s sokom iz kompota, za kremo pa vmešaš jagode v stepeno sladko smetano. Mi je zelo dobra sladica in ni neprijetnega okusa. Lahko narediš kar jogurtov biskvit v kvadratnem pekaču s tem nadevom, dobro in hitro. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

24. maj 2008 9:38

Jaz bi jagode zmiksala z jogurtom in si naredila jagodni frape za zajtrk. saš

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. maj 2008 13:51

Ko sta bila otroka še manjša, sem večkrat delala sadno torto ravno z jagodami iz kompota  in smetano.  Jagode sem zmiksala, tekočini pa včasih prilila čisto malo ruma in z njo namočila tortni biskvit.  Ker pride malo bolj "omlednega" okusa sem povrh polila sladki greh, ali pa vmes eno plast namazala s kako bolj aromatično marmelado ali džemom (robida, brusnice ...) 

Cila

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

24. maj 2008 15:32

Naredi jagodni sladoled. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti