Pečeno paljeno pecivo

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

tema odprta - 23. maj 2008 7:03 | ogledi: 6.648 | odgovori: 15

Zanima me, koliko časa pred uporabo lahko stoji pečeno paljeno pecivo. Menim, da bo teden dni prej pečeno "zdržalo" v zaprti posodi. Ima kdo izkušnje?

Rada bi naredila princeske naslednjo nedeljo, pa že sedaj vem, da se mi časovno ne bo izšlo zaradi veliko obveznosti v tem tednu, da bi jih delala v zadnjem hipu.

mijam

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

23. maj 2008 7:08

Jaz jih ne bi delala toliko prej, saj so notri jajca... Ko pečem princeske, jih danes spečem, jutri nadevam in ponudim. Princeska ko je nadevana postane vlažna in mehka. Zakaj si se odločila za peko princesk, ki zahtevajo malo več truda in časa? Osredotoči se na drugo pecivo, če že nimaš časa. Pozdravček!

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

23. maj 2008 7:12

ja, imela bom tudi drugo pecivo, pa vendar sem si zaželela, da bi jih ponudila. Seveda bi jih samo pekla prej, ne pa tudi nadevala. Nadevala bi jih en dan prej, ali pa bi celo en dan prej naredila kremo, nadevala pa morda še isti dan. mijam

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. maj 2008 7:53

Meni paljeno testo ni dobro, če predolgo stoji. Postane tako mehko. Tudi jaz na tvojem mestu ne bi tega pekla, če ne bi imela časa zadnji dan. Jelenckova

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

23. maj 2008 8:05

Hvala lepa za nasvet. Res jih ne delam velikokrat in nimam izkušenj. Če obe pravita, da ni dobro, ni dobro. Ne bom niti razmišljala več v tej smeri. Hvala še enkrat za nasvet! Lep dan! mijam

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

23. maj 2008 8:36

Ojla.

 

V pekarnah spečejo princeke, nato pa testo, ki ga niso porabili zložijo v zamrzovalno skrinjo.

 

Če boš to počela moraš pa zelo pazit, da boš testo dobro zaprla, da ne bo imelo vonja po skrinji.

 

Lp

MM

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

23. maj 2008 8:48

skoraj malo dvomim, da bo pečeno testo iz skrinje tako krhko hrustljavo. Morda ga še malo dopečejo? lp robida

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

23. maj 2008 8:58

Ne glede na to, da mi princeske "ležijo", jih še nikoli nisem delala na "zalogo". Najdalj kar so stale (nenadevane - seveda) je bilo en dan. Zelo hitro se navzamejo vlage in postanejo "čikgumijaste". Morda bi se v tesno zaprti posodi obdržale kakšne dva dni. Kar pa se problema jajc tiče: a piškoti nimajo jajc v testu? Pa jih vseeno jemo po cel teden pa še več. Mene pri princeskah ne bi skrbela jajca, pač pa to, da se tako hitro navzamejo vlage. Če se boš odločila za eksperiment - poročaj. Pegasti

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. maj 2008 9:01

Po moje je problem zaradi jajc v kremi! Meni so stale dva dni, pa je krema zakislila! Začetnica

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

23. maj 2008 9:50

Sigurno, da niso princeske s skrinje hrustljave.

Drugače pa lahko tudi kupiš že narejene osnove za princeske. Imajo rok eno leto. Koliko kemije je tam notri niti ne pomislim, so pa lepo hrustljave

 

Sem samo povedala, da se da. Je pa res, da v pekarni tudi nafilane princeske dajo v skrinjo in nato še zamrznjene v škatle, tako da se odtalijo do dostave kupcem.

 

Jaz osebno pa v zamrzovalno skrinjo dam samo potico, vse ostalo pa pripravljam sveže. Če mi časovno ne znese, pač naredim eno nočno

 

Lp

MM

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

23. maj 2008 11:03

Očitno niso princeske primerno pecivo za na "dolgi tek". Najbrž se jih ne bom niti lotila. Če bom pa slučajno naredila ta vikend generalko in jih nekaj pustila, da vidim kako se obnesejo, bom pa poročala. Lep dan! mijam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti