Pečeno paljeno pecivo

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

23. maj 2008 11:08

Mogoče bi bilo izvedljivo, če bi prej naredila testo in ga shranila. Polnila pa bi jih tik pred uporabo. Že narejeni zagotovo ne bodo počakali. Že po dveh dnevih je testo kot žvečilni in neprimerni za kaj drugega kot domačo uporabo. magnolija

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

23. maj 2008 11:17

Kar malo skeptična sem pri shranjevanju surovega testa. Vsekakor ne 1 teden. Morda kakšen dan prej že. Že vidim, da bo enkrat ko bo malo več časa in za domačo uporabo potrebno kaj ekperimentirati. Če bo pa katera to že prej počela, se priporočam ta rezultate raziskave :) mijam

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

23. maj 2008 14:07

saj paljeno testo se takoj naredi,če imaš izkušnje jit tudi spečeš brez problema. če si jih res želiš je škoda, da jih ne bi bilo na mizi. V kolikor imaš pa kako res dobro kremo tudi tiste že pečene niso slabe.

sladkosnedko

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

23. maj 2008 14:33

Nekaj časa nazaj sem  za eno  praznovanje naredila okrog 250 princesk. Spekla sem jih prejšnji dan in naslednji dan napolnila s kremo in smetano. Spečene sem shranila v velikih kartonskih škatlah. Meni se je zdelo, da so se čez noč navzele vonja po kartonu in niso bile več tako krhke.

 

Od takrat naprej naredimo vse isti dan. Spečemo, nafilamo, pojemo :)

 

 

 

 

 

 

 

 

barbara9

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. maj 2008 14:37

Meni se tudi zdi, da pri princeskah je največje delo polnjenje s kremo, sploh če jih polnimo s kremo in smetano.

Testo je narejeno zelo hitro, maso daš v vrečko in nabrizgaš na pekač, se dvakrat obrneš in so pečene. Tudi krema ne vzame dosti več časa kot kuhanje navadnega pudinga. Daš stepat beljake in vret mleko, vmes pa v lončku zmešaš sestavine. Zgosti se skoraj takoj, dodaš beljake in je krema narejena.

Za polnjenje si pa tako ali tako najdeš pomočnika za rezanje, ti pa samo filaš z vrečko.

 

Če so ti princeske tako pomembne, potem raje spusti zadnji dan kakšno drugo "malenkost";)

matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti