Trdo ali mehko

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. maj 2008 8:04

No Ežoj samo, da si se oglasil, veš smo že skoraj organizirali iskalno akcijo na Kopitniku.

jade

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. maj 2008 9:27

ežoj je napisal/a:

.....Tale forum sem pa spregledal ( mislil sem, da gre za jajca ).  ..... ežoj

Jaz tudi.... Tudi meni je pri joti krompir ostal trd, če ga kuhala skupaj s kislim zeljem. Nimam pa težav, če delam krompirjev golaž s paradižnikovo mezgo... verjetno je fora v kupljen par. mezgi, ki je že predelana.... Drugače sem pa tudi jaz že slišala, "o metanju kumaric skozi okno", nikoli pa o tem zakaj je tako..... katjushka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. maj 2008 10:40

lili_stef je napisal/a:
Ker sem ravno iz bistriškega MamaF, čeprav malo pozno vam posredujem recept " krompir v zewnici". To jed so pri nas pogosto kuhali in moram reči, da je meni zelo dobra, moji pa jo ravno ne marajo, ker je pač mastna. Kuhat damo oluplen krompir, na vrh pa damo kislo zelje. Krompir res naredi olupek in je bolj hrustljav. Ko je kuhano pa stopimo zabelo ali mast ali olje ali pa lahko mešamo, čeprav je original mast.Na mast damo pršut ali klobaso in s tem zabelimo krompir z zeljem. lili_stef
lili-stef, hvala! Zdaj mi je jasno, bom probala - pa ne pred jesenjo, zdaj mi kislo zelje ne tekne več, ko zunaj sije sonce! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti