Strune na vrtu

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

7. maj 2010 9:52

BIOTIČNI insekticid za zatiranje škodljivcev na vrtninah, krompirju, sadnem drevju, jagodičju in lešnikih Učinkovina: Beauveria bassiana, soj ATCC 74040 ..… 7,16 g/100 g Formulacija: oljna disperzija (OD) Oznake nevarnosti: ni znakov nevarnosti Karenca: KARENCE NI Reakcija (pH): 7 - nevtralna Proizvaja: INTRACHEM Bio Italia S.p.A.,Italija Embalaža: 200 ml, 1 L, 5 L - le po naročilu Način delovanja: NATURALIS je biotični pripravek na osnovi Beauveria bassiana, soj ATCC 74040, formuliran v obliki oljne disperzije (OD). Pripravek Naturalis ima dva načina delovanja. Pomembnejši je prvi način - kontaktno delovanje, pri katerem žrtev entomopatogene glive umre zaradi pomanjkanja hranil in dehidracije. Pripravek je mogoče na rastline nanesti foliarno (za zatiranje ščitkarjev, pravih listnih uši, navadne pršice, čipkarke, škržatov in sadnih muh), drug način uporabe pripravka pa je talni nanos (za zatiranje strun in lešnikarja). Drugi način delovanja je tudi repelentno delovanje pri ovipoziciji samic pri sadnih muhah. Uporaba: NATURALIS uporabljamo kot insekticid za zatiranje škodljivcev na: - breskvah, nektarinah, marelicah in slivah za zatiranje sadne muhe (Ceratitis capitata) v koncentraciji 0,12 - 0,15 % (12-15 ml/10 L vode); - robidah za zatiranje tripsov (Frankiniella occidentalis, Thrips tabaci) v odmerku 1-1,5 L/ha, listnih uši (Aphididae spp.) in navadne pršice (Tetranichus urticae) v odmerku 0,75-1 L/ha; Sredstvo se uporablja v ekološki pridelavi: - na paradižniku, papriki, jajčevcu, kumarah, bučah, bučkah, melonah, lubenicah in solati, endiviji ter radiču za zatiranje STRUN (Elateridae) v odmerku 80-120 ml/hl vode; - korenju in krompirju za zatiranje STRUN (Elateridae) v odmerku 400-600 ml/100 L vode oziroma 2-3 L/ha. Za zatiranje strun v zelenjavi se priporoča tretiranje zemljišča pred končno obdelavo, da ga zanesemo v območje škodljivcev. Pri varstvu krompirja pred strunami se priporoča tretiranje zemljišča ob sajenju, vendar pred zagrnitvijo v odmerku 2 L/ha in pred osipanjem 1 L/ha. - na češnjah za zatiranje češnjeve muhe (Rhagoletis cerasi) v koncentraciji 0,12 - 0,15 % (12-15 ml/10 L vode); - lešnikih za zatiranje lešnikarja (Curculium nucum). Tretirajo se zemljišče pod grmi lešnika v odmerku 400-600 ml/100 L vode oziroma 2-3 L/ha. Lešnikarja zatiramo tako, da prvo tretiranje opravimo v septembru - oktobru in sicer poškropimo teren pod krošnjo drevesa v odmerku 2-3 L/ha. S tem ukrepom zatiramo ličinke, ki prihajajo iz lešnikov in prehajajo v zemljo, kjer pride do preobrazbe tega škodljivca. S tretiranjem zemljišča z Naturalisom dosežemo, da se larve pri prehodu v zemljo okužijo s sporami te glive, katere smrtno delujejo na škodljivca v času jesen-zima, preden se ta v zemlji zabubi. - na malinah za zatiranje tripsov (Frankiniella occidentalis, Thrips tabaci) v odmerku 1-1,5 L/ha, listnih uši (Aphididae spp.) in navadne pršice (Tetranichus urticae) v odmerku 0,75-1 L/ha; jampina

mileni  

član od: 28.2.2007

sporočila: 22

22. apr 2014 15:03

Jaz sem pa slišala ,da pomaga tudi korenček.Postopek kot pri krompirju.

mileni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. apr 2014 17:23

Kako to misliš - pomaga korenček? Pri nas so bili korenčki polni strun, pa vse ostalo tudi.

Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. apr 2014 5:43

Pri meni je s strunami dokončno opravil krt. Tistih nekaj krtin, ki jih grabim za njim in tistih nekaj dvignjenih sadik, ki jih spodrije, je v primerjavi s strunami in ogrci majhna  kolateralna škoda.

Cila

mileni  

član od: 28.2.2007

sporočila: 22

25. apr 2014 13:46

Pomaga tako,da strune žrejo korenje in ne korenine solate.

mileni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. apr 2014 19:16

Kako to dopovem strunam? Našim se niti ne sanja, da bi morale biti v korenju.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. apr 2014 21:21

limnol je napisal/a:

Kako to dopovem strunam? Našim se niti ne sanja, da bi morale biti v korenju.



Sonja

Lep je dan...... Hvala!

lp

cervus

terezinka  

član od: 21.2.2011

sporočila: 25

20. maj 2016 11:41

Mi imamo letos prvič problem s strunami. Lani sem uporabljala zastirko s slamo. Je mogoče slama vzrok za razmnożevanje strun?

terezinka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. maj 2016 13:09

Ne, krive so pokalice (hroščki), ki so doložili jajčeca prav v tvoj vrt - in lansko bolj sušno leto je bilo prav prikladno zanje. Naslednjih par let se boš pač borila s strunami. Prekopavaj, pobiraj jih, poskusi z vsem - vsaj mirno vest boš imela, da si naredila, kar si mogla.

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

20. maj 2016 13:10

Kolikor mi je znano, se rade namnožijo, če ni pognojeno z dovolj uležanim gnojem. Vsaj sosedi se je to zgodilo. Jaz sem imela lani precej dela z njimi, letos pa je bistveno bolje, saj sem lani jeseni ves vrt prerahljala z vilami in letos spomladi spet ( jeseni sem s tem odstranila veliko ličink majskega hrošča pa tudi kaka struna se je našla), gnojila pa sem z gnojilom v peletah 1001 cvet- mešanica konjskega in kravjega gnoja z gnojilom kalifornijskih deževnikov in imam bistveno manj plevela kot z organikom. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti