Smetanova omaka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

22. maj 2008 11:42

Ne vem ce ti bo vsec,ampak jaz sem tale recept sfehtala v eni dobri gostilni in gre odlicno zraven carpaccia pa mesnih zadev:majonezo razredcis z malo gorcice, zlico konjaka in smetano za kuhanje.Prevres in dodas se malo soli, popra in dobrega parmezana. Da se smetana ne vre? Zakaj se pa imenuje smetana za kuhanje? Lp lucka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. maj 2008 12:26

Mah, če smetana zavre, potem so kupčki maščobe skupaj v pikicah in plavajo na vodeni zadevi in tako bolj emulzijasto izgleda, če pa ne zavre, pa vse skupaj bolj homogeno izgleda. Je pa tudi zavreto čisto užitno. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. maj 2008 12:56

Uporabim česen in obe smetani-kislo in sladko. Omako pa vedno naredim v isti ponvi, v kateri sem spekla zrezke. Zrezke dam počivat v aluminjasto folijo, hitro vržem v ponev česen, da zadiši, dodam smetani in premešam. Začinim po okusu. Včasih dodam še sir, vendar je potem to že bolj sirova omaka. fresh

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. maj 2008 13:14

Jah, če kislo smetano daš tako z žlico ne da bi jo prej že v lončku premešal, morda se res dela kaka grudica drugače....sicer zelo redko uporabim kislo smetano.

Anamarija

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. maj 2008 14:22

Tudi jaz kislo zelo redko, vedno smetano za kuhanje. Mojster Goljat je rekel, da kisla smetana omake redči, sladka pa zgoščuje in je svetoval uporabo sladke. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

22. maj 2008 14:54

Jaz naredim smetanovo omako takole: Prepražim malo čebule in dodam gobice (ali pa ne), česen, majaron, poper in sol. Pražim nekaj minut in zalijem z vodo. Med tem zmešam kislo smetano, moko in malo vode. S tem potem zgostim omako. Včasih dodam še malo sladke smetane ali kakšno kocko sira. Na koncu potresem s peteršiljem. Količine so poljubne.

lp Saša

BiBaBuBa  

član od: 11.5.2008

sporočila: 62

4. jun 2008 12:08

Moj recept za puranje zrezke v smetanovi omaki: Na majhni količini olja popečeš zrezke, ki jih prej osoliš. Ko postanejo rahlo rjavi na vsaki strani, jih vzameš iz ponve in na olju na katerem si popekel zrezke prepražiš čebulo. Na hitro prepražiš še gobe in dodaš zrezke. Zaliješ s sladko smetano in pustiš, da zavre. Če omaka ni dovolj gosta, lahko dodaš nariban sir ali zgostiš z moko. Hitro pripravljeno in zelo okusno! Jaz vedno uporabljam smetano za stepanje iz Pomurskih mlekarn (modre barve) in nimam nikoli problemov ne s skisanjem in ne z grudicam. BiBaBuBa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti