slovenkaa  

član od: 21.5.2008

sporočila:6

tema odprta - 21. maj 2008 13:48 | ogledi: 6.686 | odgovori: 6

sem čisto nova na tem forumu, čeprav recepte pa že nekaj časa spremljam - ne vem pa prav, kako je z omenjanjem restavracij ipd. V glavnem, v Mb sem bila parkrat na kosilu v eni restavraciji, kjer je na meniju gobova juha in je tako fajn zgoščena. Pa me zanima, če bi kdo vedel kako - kot bi bil kak sladek krompir ali kaj, ni okus po moki - deluje pa zelo smetanasto. Hvaležna bom za kak nasvet, kako to narediti.

slovenkaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15402

21. maj 2008 13:56

Lahko, da je zgoščena s smetano (sladko), lahko da mešanico kisle smetane in moke ter vode (to ražvrkljaš in vliješ v juho), lahko pa je zgoščena tudi z na drobno naribanim krompirjem, ki se potem tako povsem razkuha in ga sploh ni za opazit v juhi. Sama tak način zgoščevanja, s krompirjem torej, uporabljam pri številnih zelenjavnih juhah in tudi za gobovo. Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. maj 2008 13:58

Meni najljubša je s sladko smetano. Njami! Jelenckova

slovenkaa  

sporočila: 6

21. maj 2008 14:04

Lepa hvala za nasvete! Sva od nedavnega z mojim na svojem in sedaj poskušam, kaj bo z mene kot kuharice :) slovenkaa

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. maj 2008 14:09

Oh, kako je to luštno, ko kuhaš na svojem. Ko ti nobeden ne gleda v piskre in govori, kako mešat župo ipd.,.... Jelenckova

slovenkaa  

sporočila: 6

21. maj 2008 14:16

Ja, pa če je treba kaj v kanto zabrisat, nihče ne vidi :) V familiji me imajo za bolj nerodno, ampak bodo že vidli, a ne? Tudi s pomočjo Kulinarične Slovenije, pa z nekaj prakse... slovenkaa

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 6928

21. maj 2008 14:32

Mlade kuharice, kar junaško naprej. Tudi če kakšno stvar vržeš, ti prvič, drugič... ne uspe, četrtič bo čisto zasigurno. Kaj bo iz tebe kot kuharice lahko samo potrdiš s svojimi dejanji. Res pa je, da je treba gledat okrog sebe in pobirat razno-razne "cake". Kako že rečejo: "Vaja dela mojstra". Spominjam se sarme, ki sva jo z možem prvič delala - da bo ja čim boljša, sva v maso dala 4 jajca. Si predstavljate kakšna trdota je to bila??? Ali pa piščančja omaka... sem dala gor 2 žlici moke, da bo ja omaka ratala. Jaooo, kje so ta letaaa gospodnja - 1974. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

O POKROVITELJU »
O NAGRADAH »
POGOJI SODELOVANJA »

Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre:
Vsi odgovori na nagradno igro so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
nagrada: Željka Kavčič (3320 Velenje)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecCila
Kaj danes za zajtrkVenturini
MOJ vrttedyka
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti