Zgostitev gobove juhe

slovenkaa  

član od: 21.5.2008

sporočila: 6

tema odprta - 21. maj 2008 13:48 | ogledi: 9.684 | odgovori: 6

sem čisto nova na tem forumu, čeprav recepte pa že nekaj časa spremljam - ne vem pa prav, kako je z omenjanjem restavracij ipd. V glavnem, v Mb sem bila parkrat na kosilu v eni restavraciji, kjer je na meniju gobova juha in je tako fajn zgoščena. Pa me zanima, če bi kdo vedel kako - kot bi bil kak sladek krompir ali kaj, ni okus po moki - deluje pa zelo smetanasto. Hvaležna bom za kak nasvet, kako to narediti.

slovenkaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. maj 2008 13:56

Lahko, da je zgoščena s smetano (sladko), lahko da mešanico kisle smetane in moke ter vode (to ražvrkljaš in vliješ v juho), lahko pa je zgoščena tudi z na drobno naribanim krompirjem, ki se potem tako povsem razkuha in ga sploh ni za opazit v juhi. Sama tak način zgoščevanja, s krompirjem torej, uporabljam pri številnih zelenjavnih juhah in tudi za gobovo. Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. maj 2008 13:58

Meni najljubša je s sladko smetano. Njami! Jelenckova

slovenkaa  

član od: 21.5.2008

sporočila: 6

21. maj 2008 14:04

Lepa hvala za nasvete! Sva od nedavnega z mojim na svojem in sedaj poskušam, kaj bo z mene kot kuharice :) slovenkaa

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. maj 2008 14:09

Oh, kako je to luštno, ko kuhaš na svojem. Ko ti nobeden ne gleda v piskre in govori, kako mešat župo ipd.,.... Jelenckova

slovenkaa  

član od: 21.5.2008

sporočila: 6

21. maj 2008 14:16

Ja, pa če je treba kaj v kanto zabrisat, nihče ne vidi :) V familiji me imajo za bolj nerodno, ampak bodo že vidli, a ne? Tudi s pomočjo Kulinarične Slovenije, pa z nekaj prakse... slovenkaa

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

21. maj 2008 14:32

Mlade kuharice, kar junaško naprej. Tudi če kakšno stvar vržeš, ti prvič, drugič... ne uspe, četrtič bo čisto zasigurno. Kaj bo iz tebe kot kuharice lahko samo potrdiš s svojimi dejanji. Res pa je, da je treba gledat okrog sebe in pobirat razno-razne "cake". Kako že rečejo: "Vaja dela mojstra". Spominjam se sarme, ki sva jo z možem prvič delala - da bo ja čim boljša, sva v maso dala 4 jajca. Si predstavljate kakšna trdota je to bila??? Ali pa piščančja omaka... sem dala gor 2 žlici moke, da bo ja omaka ratala. Jaooo, kje so ta letaaa gospodnja - 1974. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti