Testo za pito

ancy hoot  

član od: 22.10.2011

sporočila: 10

27. apr 2012 19:05

ali lahko dobim en idealen recept za pito -z debelim biskvitom??
prosim posite cim prej!!!

 

saj je zelo vroce

 
ancy hoot

rose22  

član od: 5.8.2015

sporočila: 15

12. dec 2016 12:49

Jaz sem pa že parkrat delala pito in se mi testo nikoli ne speče, vedno se mi "skuha". Kaj svetujete? Kaj bi lahko bilo narobe? Testa nikoli ne pečem predhodno, saj nimam fižolovih zrn za obtežitev in tudi tistih kroglic za obtežitev, ki se jih kupi, nimam. Kakšen drug nasvet? Vedno pečem vse skupaj. Težave imam tudi pri tem, ker se mi zgornja plast pri pečenju "napihne" (ne delam mreže iz testa, ponavadi imam v zmesi kislo smetano in pač kar gre zraven - meslo, zelenjavo ...).

 

Hvala za vse nasvete. :)

rose22

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. dec 2016 12:59

 Poskusi z receptom iz baze - super dobra jabolčna pita. Meni vedno uspe, nikoli se ne skuha. Mrežo pa le naredi, ali pa preprosto pokrij s testom. Javi, kako bo uspelo. Veliko sreče!

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

12. dec 2016 13:20

Saj ne da me pretirano zanima, ma, zakaj pa ne nabaviš malo fižola?

Ali nabereš nekaj kamenčkov in jih dobro prekuhaš?

V krhkem testu je pecilni prašek nepotreben, brez njega tudi ni velikih problemov z "napihnjenostjo"  in za predhodno peko obtežitev ni potrebna, za boljši občutek je dovolj že, da ga dobro preluknjaš z vilico.

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. dec 2016 14:02

Že vse življenje delam pite bez fižola in kamnov in ni problemov. "Skuha" se lahko, če uporabljaš tako sadje, ki med peko spusti veliko vode. Jaz naribana jabolka pustim malo stati, da spustijo vodo, in jih potem še rahlo stisnem, da se voda izcedi. Pri kakem drugem sadju - marelice, slive ipd. - pa to ni potrebno. Pri breskvah ponavadi ni nobenih problemov, nazadnje smo pa pito lovili iz pekača z zajemalko, pa se mi zdi, da vedno enako delam (sicer slaba tolažba, ampak vedi, da smo včasih vsi v istih težavah oziroma župi). 

Sonja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8691

12. dec 2016 14:06

Kot že rečeno, spodnji del obvezno zapeči, saj 8 minut, pred tem pa fajn preluknjaj z vilico. Na to šele pride nadev. Še nikoli nisem dajala nič za obtežit, pa sem naredila kar nekaj kilometrov pit. Zgornji del prav tako pokrij iz celega ali naredi mrežo ali testo naribaj. 

Če hočeš, da bo pita lepo narezana mora odstat, prakticiram, da jo vedno režem naslednji dan.

Naj ti uspe.

Pozdravček!

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

12. dec 2016 14:27

Jaz pa sem našla eno super varianto za obtežitev. Testo preluknjam z vilico in obložim z alu folijo tudi rob. Nato na folijo položim krožnik premera pekača. 10 min pečem s krožnikom ( ogreta pečica) nato še 5 brez folije in krožnika. Zgornje testo obvezno preknjaj z vilico.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

12. dec 2016 15:07

Jaz, če je potrebno predhodno speči testo, ga pokrijem z alu folijo, nasujem riž ali surov fižol, malo spečem, odstranim obtežitev, nadevam s filo in spečem do konca, zagotovi lep uspeh.

Rižu in fižolu nič ne manjka, shranim in uporabim za naslednjič.

Če testo deluje surovo, je presočna fila (jabolka prej stisnem, da izločim višek soka (sok popijem, mmmm) ali pa masi dodam gres, da vpije tekočino.

NutellomAnka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. dec 2016 16:29

Za pito testo najprej napol spečem, nato ga premažem z marmelado. Le-ta se lepo vklopi v okus pite, testo pa ni niti premočeno niti kuhano.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti