Sadike vanilije, cimeta, kavovca,..

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. maj 2008 17:48

frina, LAŠKI smilj. Kak meter ga božansko diši. Kje po Dalmaciji, pa pod Velebitom. Če se ponoči voziš z ladjo z Reke na jug, prinaša njegov vonj na palubo.....spomini na čas, ko sem to počela......

No, še slikca:

 

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 22. maj 2008 17:49:53

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. maj 2008 15:22

Loni je napisal/a:

A z banano je mišljena asimina ali običajno drevo? Mi imamo prvo doma in prav lepo uspeva, kupljena seveda v Rasti v Krški vasi.

Loni Makaroni

Loni, mene pa zanima, kje, koliko časa in sploh kako ti uspeva asimina?

 Pred nekaj leti sem tudi sama nabavila sadiko, jo posadila in obravnavala kot druga obmorska drevesca, mogoče sem jo malenkost bolj zalivala.

Po dveh letih je shirala, pa mislim, da ni bili od mraza, prej od mačk, ki jih je zelo zanimala in so si okrog nje uredile svoje sanitarije.

Ob isti priložnosti je nabavil sadiko tudi prijatelj iz Doline pri Trstu, ki jo je posadil v keramično vazo. Njemu je zdržala leto več, potem pa je tudi ta prešla.

Kako ravnaš ti s svojo in ali je že zarodila?  

nola

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

23. maj 2008 15:39

Tudi če bi vanilija rastla tu, ne bi bilo plodov, kajti za opraševanje so potrebne neke posebne žuželke. Celinski tajpan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti