Sadike vanilije, cimeta, kavovca,..

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. maj 2008 15:10

A z banano je mišljena asimina ali običajno drevo? Mi imamo prvo doma in prav lepo uspeva, kupljena seveda v Rasti v Krški vasi.

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. maj 2008 15:16

Hej, Loni, asimina imam pa z bananovsem toliko kot divji kostanj.

jelenčkova, vedno na voljo, za odganjanje tovrsten slepote!

rimljanka - zasebno mnenje

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. maj 2008 17:21

elba je napisal/a:
Sadike cimeta sem videla v soboto na ljubljanski tržnici, na stojnici zraven ribniške robe - zadnja stojnica ob cesti, na tisti strani, kjer je Vodnikov spomenik. Prodajal je moški, z brado. Imeli so tudi sadiko na kateri je pisalo curry. Nisem prav prepričana kaj bi to bilo, ker zanjo prvič slišim. Kot vem je curry mešanica začimb. Rastlina je imela suličaste liste, rahlo sivkaste barve - podobno kot lavanda, samo bolj mehke. In res je dišala po curryu. Lp, elba

Tisto, ki diši po kariju, je smilj. Z eno pripono, pa ne vem, kakšno. Sem ga že imela in me zanima, kako bi dišalo takole, kak meter tega smilja.

Sem pa včeraj šarila po gredi jordanske mete. Kot najbolji žvečilni ...

F r i n a

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. maj 2008 7:49

Hvala punce. Bom šla v izvidnico malo, pa da vidim, kaj imajo. Verjetno bom pa še malo počakala, tako ali tako bo kmalu subtropsko podnebje pri nas. Jelenckova

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

22. maj 2008 9:38

Jelenckova,ko sem bila mlajsa, sem imela tudi take ,bolj eksoticne, okuse . Spomnim se,da sem po vsej sili hotela imeti Callistemon in ga tudi nasla.Posadila sem ga v zemljo,ob glavno cesto,( na mraz in veter!)da so ga ja vsi videli in obcudovali...Jasno, da ga je pobralo, reveza... Potem pa sem se spoprijateljia s starim vrtnarskim mackom,ki mi je dal veliko dragocenih nasvetov,ki jih tudi stroka vcasih ne premore.Izkusnje in ljubezen do poklica naredita cudeze. Med drugim imam tudi callistemon , pa grevilleo,pa mirto, pa se kaj , ampak na zavetnem ,soncnem kraju in sem jih dala v zemljo sele po nekaj letih -potem,ko so kot mlade rastline zime prezivljali znotraj, v loncih... No vsekakor ti zelim veliko uspehov z zelenjem! Lp lucka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. maj 2008 12:15

Jaz sem tako ali tako to mislila imet noter. No, vsekakor premislim. Džungle ne mislim imet. Jelenckova

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. maj 2008 12:27

Jelenckova... ko dobiš kakšen namig o vaniliji, ali pa jo celo kje izbrskaš, mi sporoči. Prosim

Jaz to orhidejo iščem že dlje časa. Edino kar so mi povedali je, da je sakramensko draga, če mi jo ekstra naročijo.

 

Ampak. Da boš imela drevo (cimet) v stanovanju . Sam glej, da ne boš čez par let kot trnjulčica

 

Lp

MM

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

22. maj 2008 12:56

jelenčkova, na prvi strani sem dala link kjer jih (vanilije) lahko kupiš. nisem zdaj vseh gledala tale, iz spodnjega linka je iz Avstrije, verjetno pride pošiljanje k nam enako 4€ kot v Nemčijo http://cgi.ebay.de/Garten__Blumen-Pflanzen_Echte na tem linku so tri rastline v lončku, spodaj imajo napisano, da je pošiljanje znotraj EU - 10€ http://cgi.ebay.de/Garten__Blumen-Pflanzen_Orchi klavdija Sporočilo je spremenil(a) klavdijaB dne 22. maj 2008 13:03:22

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. maj 2008 13:11

Jaz sem že sedaj kot trnuljčica. Skoz sama-princ luta po svetu in zaspana Jelenckova

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. maj 2008 17:21

frina, peščeni? sem na morju ga vohala, takole, kar en travnik, bi rekla. Ni zelo dišalo, šopek v avtu pa potem je.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti