Kako shujšati in jesti sladke pregrehe

zvonkica  

član od: 20.5.2008

sporočila: 1

tema odprta - 20. maj 2008 20:07 | ogledi: 6.678 | odgovori: 25

Zakaj ne moremo biti suhe tudi če rade pojemo kakšen košček peciv več?????????? :(

zvonkica

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

20. maj 2008 20:11

Lahko poješ tudi kakšen hamburger vsake toliko časa, kakšen košček peciva več kot bi se smelo, če redno telovadiš (3-4x na teden) in drugače paziš na zdravo prehrano. Meni to kar uspeva.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. maj 2008 20:18

Zato ker se ne gre o "kakšnem" koščku peciva več, ampak o večjih količinah ;) Drugače pa, telovadba (aerobna, kardio vadba, ne pa kakšne uteži.. Najbolje kar TEK) . Pecivo jej zjutraj bannanna

kruci  

član od: 21.7.2007

sporočila: 14

20. maj 2008 20:56

Kakšen košček peciva pa tudi ne bo velika pregreha, če ga poješ takoj po intenzivnejši vadbi, ko je treba mišice "nahranit" z OH-ji ki imajo višji glikemični index...takrat telo to potrebuje in se ti taka pregreha nikamor ne skladišči;) vendar seveda, vse v zmernih količinah:) kruci

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. maj 2008 21:06

Moj oče velikokrat reče "stisniti in prd... hkrati se ne da" Atina

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

20. maj 2008 22:27

Bannanna tudi uteži so uredu, ker utrjujejo mišice-ki kurijo maščobo, tako da kar pogumno punce Glede sladkarij pa mislim da če se pregrešimo je najboljši tajming po treningu-telovadbi...hm, drugače se pa strinjam da malokrat ostane pri koščku mala zelena

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

20. maj 2008 23:00

Kakšen košček sem in tja ne škodi. Problem je v tem, recimo, da ko začneš ne znaš nehat... Urša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. maj 2008 12:42

Vsako prehranjevanje, ki da kaj nase, se začne tako, da najprej spijemo nekaj vode. Po eni strani voda malo dinamizira našo presnovo, pospeši spiranje svinjarije v celicah, pospeši tok presnove po prebavni cevi in seveda napolni želodec, tako da preprosto manj pojemo. Če pa najprej ješ in vmes piješ, si pa samo hrano razredčiš, tako, da je dlje časa v telesu in potem je samo napihnjen občutek in nič drugega. Pitje vode je sploh okej. Si moraš tako organizirati dan, da imaš neko bazično disciplino. Najprej te prisili v osnovni red v smislu hoje na vecejko. Potem pa voda slejkoprej začne čistiti tudi ostale predele, zlasti predele v glavi. Ko človek ravno vseh porivov ne rešuje s čokolado ali s cigareto, temveč z vodo, se nekako misli v glavi zložijo in tudi odgovori se najdejo. Je pa seveda vprašanje, koliko je vsak močen za to, da se sooči z odgovorom..... In dajmo si tule brez olepševanja povedati: hrana, debelost itd itd...to je skoraj vedno posledica razreševanja neke dileme na napačen način (po moje bi se v promilih dalo prešteti tiste nesrečnike, ki imajo v osnovni genetske razloge za kakšne hormonalne disbalanse) in dokler se tista dilema na bo rešila, boste tako ali drugače na ne-vem-kateri shujševalni. Pa je čisto vseeno, ali si Janez Novak ali Oprah (ona tudi ves čas hujša), dokler se ne soočiš z dilemo, zaradi katere žreš, boš v permenantnem hujšanju in nikoli na cilju. In iskanje odgovorov je en aktiven proces in je treba imeti eno aktivno držo. Po drugi strani pa pozicija "js pa hujšam, pa bi tko eno čokoladico, joj sem boga reučka, k ne smem sladkega, joj, to je tko grozn, sej lohk eno, če me nou nuben vidu je to tko, kokr da nism nubenga prekrška naredla" je pa pozicija igranja žrtve. In igranje žrtve NI aktivna drža. Kdor je na shujševalni in stoka o tem, kako bi čokoladico, išče dovoljenja od drugih, da eno čokoladico pa itak lahko - naj se pripravi že na naslednjo shujševalno. Ker bo zanesljivo prišla. Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

21. maj 2008 12:58

Joj Vendy sem si šla kar po nov kozarec vode saš

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. maj 2008 13:06

Spagon, fino se odžejaj. Paše. Vendelina jr.

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

21. maj 2008 13:19

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da se da shujšati in jesti normalne količine sladkarij (kakšen piškot, temna čokolada ob kavi, rojstnodnevna torta - pa ne enkrat na leto ampak ob vsakem praznovanju, ipd.) Sama sem se celo mladost borila z odvečnimi kilogrami, ki so bili posledica slabih prehranjevalnih navad in premalo gibanja. S tem, ko sem se odselila od doma, se je začaran krog zrezkov in krompirja prekinil in novemu načinu življenja je sledila tudi teža. S hujšanjem sem se tudi jaz prej ukvarjala na primitivnem nivoju "ne bom te čokoladice, sem predebela", kar lahko vodi samo v slabo voljo (ne morem brez sladkarij!) in stres, ki ga telo razume med drugim tudi tako, da deluje še bolj varčno. Moj nasvet vsem, ki bi radi shujšali, je, da najprej razmislite, kaj ste pripravljeni spremeniti v svoji prehrani (se lahko sladkemu odrekate res celo življenje!?, lahko jeste en dan meso, drugi krompir res do konca svojega življenja!?, ste lahko na dieti s kislim zeljem še tudi čez 50 let?!? - po moje ne, mogoče pa lahko na krožnik na ložite več zelenjave in manj mesa?, mogoče vam bo ljubše jesti polnozrnat kruh namesto belega, hm?, mogoče bi pa za večerjo res bil dovolj en mali jogurt?), vključite v svoj vsakdan veliko gibanja - ampak res! 30 min aktivnosti za marsikoga ni dovolj, probajte se čim manj sekirat in spijte res zelo veliko vode, a ne Vendelina? lp, piščanec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti